موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81773 :کد

0

آمریکا،اتحادیه اروپا وبریتانیا بایدهمکاری نزدیکی داشته باشند

  یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵ — ۲۲:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -آمریکا،اتحادیه اروپا وبریتانیا بایدهمکاری نزدیکی داشته باشند

وزیر خارجه آمریکا ضمن اشاره به لزوم مقابله با تهدید داعش و درگیری‌های سوریه و لیبی، گفت: آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا باید همکاری نزدیکی داشته باشند.وزیر خارجه آمریکا ضمن اشاره به لزوم مقابله با تهدید داعش و درگیری‌های سوریه و لیبی، گفت: آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا باید همکاری نزدیکی داشته باشند.


به گزارش تحلیل ایران، جان کری وزیر خارجه آمریکا در سخنانی در دیدار با پائولو جنتیلونی وزیر خارجه ایتالیا تاکید کرد: علی رغم تصمیم بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا باید برای مقابله با داعش و حل و فصل درگیری های سوریه و لیبی، از نزدیک به همکاری خود ادامه دهند.


وی در ادامه تصریح کرد: این روابط نزدیک از اهمیت زیادی برخوردار است، و یکی از چیزهایی که با آمدن به اروپا بر روی آن تاکید می کنم، اهمیت روابط بین اروپا، آمریکا است.


جان کری قصد دارد فردا دوشنبه به بروکسل و لندن سفر کند. آمریکا نگران است که تحولات اخیر سیاسی در اروپا، اولویت اصلی باراک اوباما برای مدیریت ائتلاف بین المللی در شکست داعش را با پیچیدگی های جدیدی روبرو کند.


یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد: جان کری وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه به بروکسل سفر خواهد کرد تا با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کند.


جان کری سپس به لندن خواهد رفت تا دیداری را با فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا داشته باشد. سفر جان کری در شرایطی انجام خواهد شد که همه پرسی روز پنجشنبه نشان می دهد که مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای داده اند.


این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود: کری در این سفر بر اهمیت این مساله تاکید خواهد کرد که سایر اعضای اتحادیه اروپا نباید از رویکرد بریتانیا تبعیت کنند چرا که این مساله موجب تضعیف بیشتر اتحادیه اروپا خواهد شد.


باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا پیش از این از رای دهندگان خواسته بود تا از ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا حمایت کنند.


نتایج همه پرسی روز پنجشنبه نشان می دهد که 52 درصد رای دهندگان بریتانیایی از خروج این کشور از اتحادیه اروپا حمایت کرده اند و میزان مشارکت در همه پرسی نیز حدود 72 درصد بوده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :