موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81778 :کد

0

عبدالسلام: مذاکرات کویت به راه‌حل فراگیر نزدیک شده است

  یکشنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -عبدالسلام: مذاکرات کویت به راه‌حل فراگیر نزدیک شده است

سخنگوی هیئت جنبش انصارالله یمن در مذاکرات کویت با بیان اینکه این مذاکرات به راه حل فراگیر نزدیک شده است،تاکید کرد: ما بر موفقیت مشورتهای جاری در کویت اصرار داریم.سخنگوی هیئت جنبش انصارالله یمن در مذاکرات کویت با بیان اینکه این مذاکرات به راه حل فراگیر نزدیک شده است،تاکید کرد: ما بر موفقیت مشورتهای جاری در کویت اصرار داریم.


به گزارش تحلیل ایران، محمدعبدالسلام سخنگوی هیئت جنبش انصارالله یمن در مذاکرات صلح کویت با اشاره به اهمیت صلح و ثبات در یمن تاکید کرد: آنچه ما به دنبال آن هستیم صلح است و این خواسته مردم یمن که رنج بی‌شماری از تجاوز دیده اند نیز است.


وی در جریان دیدار بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد با هیئت ملی یمن و هیئت ریاض در مذاکرات کویت تاکید کرد: ما بر موفقیت مذاکرات جاری اصرار داریم و این مذاکرات به راه حل فراگیر نزدیک شده است.


عبدالسلام از دولت و ملت کویت به خاطر حمایتهای نامحدودشان برای موفقیت مشورتها و رسیدن به صلح در یمن تشکر کرد.


وی  مشورتهای همچنین از تلاشهای ولد الشیخ نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن و تیم وی در راستای تحقق امنیت و ثبات در یمن تشکر و قدردانی کرد.


عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین 94 حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند.


بر اثر این حملات، تاکنون هزاران یمنی از جمله زنان و کودکان کشته یا زخمی و ده‌ها هزار نفر نیز آواره شده‌اند و 80 درصد تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.


مذاکرات هیئت ملی صنعا متشکل از نمایندگان جنبش انصارالله و حزب کنگره خلق با هیئت عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن که از حمایت عربستان برخوردار است، از اردیبهشت ماه گذشته در کویت آغاز شده و همچنان ادامه دارد.


تاکنون چند دور مذاکره بین دوطرف برای حل بحران یمن با میانجیگری نماینده سازمان ملل در امور یمن برگزار شده است.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :