موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/81809 :کد

0

صعود بلژیک با پای راست جادویی کاپیتان

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۲۲
تعداد بازدید : ۳۴۲   
 تحلیل ایران -صعود بلژیک با پای راست جادویی کاپیتان

تیم ملی فوتبال بلژیک با درخشش کم نظیر کاپیتان «ادن هازارد» مقابل مجارستان به پیروزی چهار بر صفر دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۱۶ رسید.

تیم ملی فوتبال بلژیک با درخشش کم نظیر کاپیتان «ادن هازارد» مقابل مجارستان به پیروزی چهار بر صفر دست یافت و به مرحله یک چهارم نهایی یورو 2016 رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران، این دیدار حساس از مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های اروپا در شهر تولوز فرانسه برگزار شد و در پایان بلژیک با ارائه نمایشی زیبا و کسب پیروزی چهار بر صفر به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد و مجارستان که در مرحله گروهی عملکرد خیره کننده ای داشت، از دور مسابقات کنار رفت.


در این دیدار «ادن هازارد» ستاره باشگاه چلسی انگلیس بارها با حرکات پابه توپ و پاس های زیبای خود برای بازیکنان بلژیک موقعیت گلزنی ایجاد کرد و خودش نیز موفق به گلزنی شد.


در دقیقه دهم، توپ ارسالی از سوی «کیوین دی بروین» از جناح راست را «توبی آلدروایلد» مدافع پیش تاخته بلژیک با ضربه سر به گل اول تبدیل کرد. آلدروایلد که به دلیل اشتباه فاحش در نخستین دیدار بلژیک در یورو 2016 مقابل ایتالیا زیر تیغ انتقادات قرار داشت، با این گل به ناکامی های خود پایان داد.


بلژیکی ها که اسب خود را برای رسیدن به برتری زین کرده بودند در ادامه نیمه نخست چند فرصت مناسب دیگر برای گلزنی داشتند که با بی دقتی دنیس مرتنس و روملو لوکاکو از دست رفت.


در دقیقه 30، ضربه ایستگاهی تماشایی کوین دی بریون پس از واکنش گابور کرالی به دیرک افقی دروازه مجارستان برخورد کرد.
در دقیقه 41 پاس طلایی ادن هازاد به مرتنس رسید که این هافبک جناح راست با ضربه ای عجیب توپ را به دست دروازه بان مجارستان کوبید.
مجارستان نیز برای ایجاد فرصت گلزنی به ارسال های بلند و شوت های از راه دور دل بسته بود.
در آغاز نیمه دوم سرمربی مجارستان که نتیجه را از دست رفته می دید در میانه میدان دست به تغییر زد که همین امر سبب شد تا این تیم عملکرد بهتری را از خود نشان دهد.


در دقیقه 68، مجارستان بخت خوبی برای گلزنی به دست آورد که شوت سنگین رونالد یوهاس با اختلاف اندکی از دروازه بلژیک بیرون رفت.


در دقیقه 78، «ادن هازارد» با حرکتی تماشایی و پاسی روبه جلو توپ را به دهانه دروازه مجارستان فرستاد تا «میچی باتشوایی» که تنها یک دقیقه از حضورش در زمین می گذشت، گل دوم تیمش را به ثمر برساند.


در دقیقه 79، «ادن هازارد» که سلطان بی رقیب زمین بود با از پیش روی برداشتن دو مدافع حریف و ضربه ای غیرقابل مهار گل سوم تیمش را به نام خود نوشت.


در دقیقه 90، پاس در عمق «راجا ناینگولان» به «یانی کاراسکو» رسید و این بازیکن به راحتی گل چهارم شاگردان «مارک ویلموتس» را به نام خود نوشت.


در نهایت بلژیک به برتری چهار بر صفر رسید تا حریف ولز در مرحله یک چهارم نهایی پانزدهمین دوره جام ملت های اروپا شود.


بلژیک با کسب پیروزی چهار بر صفر در این دیدار، بهترین پیروزی یورو 2016 تاکنون را به نام خود نوشت.


تاکنون تیم های، لهستان، ولز، پرتغال، فرانسه، آلمان و بلژیک به مرحله یک چهارم نهایی پانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های اروپا صعود کرده اند.


در دو دیدار باقی مانده یک هشتم نهایی دوشنبه شب، اسپانیا و ایتالیا به مصاف هم می روند و انگلیس با ایسلند روبرو می شود.


**ترکیب بلژیک:
تیبو کورتوا، توماس منیر، توبی آلدروایلد، توماس فرمائلن، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، راجا ناینگولان، دریس مرتنس(یانی کاراسکو)، کوین دی‌بروین، ادن هازارد(مردان فلاینی) و روملو لوکاکو(میچی باتشوایی).


سرمربی: مارک ویلموتس

**ترکیب مجارستان:
گابور کرالی، آدام لانگ، رولاند یوهاس، ریچارد گوژمیچ، تاماس کادار، زولتان گرا(اکاس الک)، گرگور لاورنچیچ، لازلو کلین، آدام پینتر(نمانییا نیکولیچ)، بالاژ ژوژاک و آدام زالای.
سرمربی:برند اشتورک

 

 

منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :