موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاسی - عبادی

a/81821 :کد

0

دریافت حقوق‌های نجومی برخی‌ مسئولان تاسف‌برانگیز است

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۵
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -دریافت حقوق‌های نجومی برخی‌ مسئولان تاسف‌برانگیز است

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: در شرایطی که وضعیت معیشتی مردم با مشکل مواجه است و تعداد زیادی از مردم در شرایط سختی به سر می‌برند اینکه عده‌ای از مسئولان چنین حقوق‌هایی دریافت می‌کن

نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: در شرایطی که وضعیت معیشتی مردم با مشکل مواجه است و تعداد زیادی از مردم در شرایط سختی به سر می‌برند اینکه عده‌ای از مسئولان چنین حقوق‌هایی دریافت می‌کنند تاسف‌برانگیز است.

 

به گزارش تحلیل ایران آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب ، با اشاره به اینکه ساده‌زیستی سیره پیامبر اسلام است و باید الگوی مسئولان یک نظام اسلامی قرار گیرد، اظهار داشت: پیامبر گرامی ما دارای هزینه‌های کمی برای زندگی بودند و همه مردم و به ‌ویژه کسانی که نقش تاثیرگذاری بر جامعه دارند باید این اصل را به پیروی از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) الگوی خود قرار دهند.


وی با بیان اینکه حضرت علی (ع) در آغاز دوره حکومت خود در نامه‌ای به ساده‌زیستی اشاره کرده و در عمل در آن ثابت‌قدم ماند افزود: دریافت حقوق‌های نجومی از سوی برخی از مسئولان مسئله‌ای است که این روزها مورد توجه مردم قرار گرفته و کسانی که زیرمجموعه خود را در این وضعیت مشاهده می‌کنند باید در شرایط تغییر ایجاد کنند.


آیت‌الله دستغیب خود را ملزم به نهی از منکر در این زمینه دانست و تصریح کرد: براساس آیه «و تواصو بالحق...» حق این است که اشرافی‌گری از نظام جمهوری اسلامی حذف شود.


نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: همواره افرادی وجود دارند که در غیر از جایگاه خود قرار گرفته و به تعبیری نفوذی هستند و واجد شرایط مسئولیت نیستند و این چیز تازه‌ای نیست و از همان ابتدا انقلاب و به ویژه بعد از جنگ تاکنون وجود داشته است.


آیت‌الله دستغیب افزود: مدتی است این موضوع در جامعه بسیار محسوس‌تر است و امیدواریم که هم این تعداد اندک به اصلاح خویش بکوشند و هم مقامات نظام جمهوری اسلامی نسبت به این مسئله به طور جدی رسیدگی کنند.


عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در شرایطی که وضعیت معیشتی مردم با مشکل مواجه است و تعداد زیادی از مردم در شرایط سختی به سر می‌برند اینکه عده‌ای از مسئولان چنین حقوق‌هایی دریافت می‌کنند تاسف‌برانگیز است.


آیت‌الله دستغیب با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: باید با افرادی که حقوق‌های نجومی و مبالغ زیادی دریافت کردند با قاطعیت برخورد کرد و علاوه بر جلوگیری از دریافت چنین حقوق‌هایی، پول‌هایی را که به ناحق دریافت کرده‌اند نیز به بیت‌المال بازگردانند.


وی افزود: مسئولان باید از حضرت امام علی(ع) که این‌روزها به عزای او نشسته‌ایم و همچنین حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری که در بالاترین جایگاه مسئولیتی نظام قرار دارند و الگوی عصر ما محسوب می‌شوند الگوبرداری کنند.


نماینده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبری از تشکیل کمپین‌های مردمی مبنی بر علنی کردن فیش‌های حقوقی توسط مسئولان اظهار خرسندی کرد و گفت: مشکلی با این موضوع ندارم و حاضر به علنی کردن فیش حقوقی و لیست دارایی خود هستم.منبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :