موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/81840 :کد

0

جذب سرمایه‌ گذاری خارجی به شکل دستوری ممکن نیست

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۰۹
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -جذب سرمایه‌ گذاری خارجی به شکل دستوری ممکن نیست

نباید برای جذب سرمایه گذاری خارجی با روش دستوری عمل کرد که مثلا اگر بخواهید به کشورمان بیایید، باید این کار را انجام دهید یا این کار را انجام ندهید.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: نباید برای جذب سرمایه گذاری خارجی با روش دستوری عمل کرد که مثلا اگر بخواهید به کشورمان بیایید، باید این کار را انجام دهید یا این کار را انجام ندهید.

 

به گزارش تحلیل ایران، نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با تصریح بر اینکه راه حل  اقتصاد ایران صنایع کوچک است، گفت: در ایران هنوز تعریف دقیقی از صنایع کوچک وجود ندارد. البته در قانون بر اساس میزان کارگرها تعریفی از صنایع کوچک شده است، اما این روش درستی نیست.باید دید ماهیت کدام یک از اینها جزو صنعت تعریف می شود و کدام یک از اینها جزو صنایع کوچک و متوسط به حساب می آید. مسئله دیگر این است که از 80 هزار واحدی که کار می کنند، چه تعدادشان با چند درصد ظرفیت کار می کنند.

نایب رئیس اتاق ایران و چین تاکید کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر ما با یک باغ پر از درختان خشکیده روبرو هستیم، بهترین موقعیت است که آنها را حرس کنیم و یک درخت تنومند و جایگزین این همه شاخه خشکیده که دیگر کاری نمی کنند، کنیم. حریری درباره جذب سرمایه گذار خارجی تصریح کرد: نباید برای جذب سرمایه گذاری خارجی با روش دستوری عمل کرد که مثلا اگر بخواهید به کشورمان بیایید، باید این کار را انجام دهید یا این کار را انجام ندهید.

تسنیم نوشت: باید فضای کسب و کار را به گونه ای رشد داد که طرف خارجی به ایران بیاید و از آن استقبال کند. اگر شرکت اپل به کشور دیگر می رود و با اطمینان خاطر تولید می کند، برایش تعیین تکلیف نکرده اند و به طور طبیعی فهمیده است که این کار به نفعش است. حریری با انتقاد از ابلاغ های بی ثمر در کشور خاطرنشان کرد: امسال چهار سال از ابلاغ قانون بهبود فضای کسب و کار در کشور گذشته است، ولی هنوز آئین نامه های آن را ننوشته ایم و این وظیفه دولت است که انجام نشده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :