موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی معارف و حقوق

a/81847 :کد

0

شیعه امیرالمومنین علیه السلام هرگز اموال مردم راتصرف نمی‌کند

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۲
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -شیعه امیرالمومنین علیه السلام هرگز اموال مردم راتصرف نمی‌کند

رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: کسی که خود را شیعه حضرت علی(ع) می داند هیچگاه به مردم جامعه خود ظلم نکرده و مال و اموال مردم و بیت المال را تصرف نمی کند.

 
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: کسی که خود را شیعه حضرت علی(ع) می داند هیچگاه به مردم جامعه خود ظلم نکرده و مال و اموال مردم و بیت المال را تصرف نمی کند.

 

به گزارش تحلیل ایران،  آیت الله حسین مظاهری در درس اخلاق ماه مبارک رمضان در مسجد حکیم اصفهان افزود: چنین اقداماتی مغایر رفتار اسلامی و شیعه علوی است.پیروان حضرت علی(ع) تا حد امکان زشتی را از خود دور می کنند و تشیع خود را با دوری از زشتی و رذائل اخلاقی مانند تهمت، غیبت، تهمت و ظلم و ستم به مردم نشان می دهند.

وی افزود: جامعه شیعی باید از تهمت، غیبت و تهمت پاک شود که این رذائل اخلاقی زیبنده جامعه اسلامی و شیعی نیست.این مرجع تقلید همچنین با اشاره به نامگذاری غیراسلامی بعضی از خانواده ها برای فرزندان خود تصریح کرد: انتخاب نام های غیراسلامی و غربی مصداقی از ورود فرهنگ های غرب به کشور اسلامی است.اسامی اسلامی و نام ائمه اطهار(ع) باید برای فرزندان از سوی خانواده ها انتخاب شود که این رفتار، شعار شیعه گری مردم ما را نشان می دهد.

ایرنا نوشت: آیت الله مظاهری، شیعه بودن را نیازمند اجرای دستورات دین و عمل صالح دانست و گفت: فرد شیعه علاوه بر شعار و عقیده در عمل نیز باید شیعی باشد و دستورات اسلامی را رعایت کند که این کار زمینه سعادت او در دنیا و آخرت را فراهم خواهد کرد.رئیس حوزه علمیه اصفهان افزود: عالم برزخ و حسابرسی آخرت برای شیعه واقعی بسرعت و آسانی نسبت به دیگر افراد انجام می شود و همنشینی با پیامبر(ص) و اهل البیت(ع) را به همراه دارد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :