موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/81922 :کد

0

افزایش دمای هوا در سراسر کشور/ پدیده گرد و خاک در شرق و غرب

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۱۷:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -افزایش دمای هوا در سراسر کشور/ پدیده گرد و خاک در شرق و غرب

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش محسوس دما در ۷۲ ساعت آینده خبر داد و گفت: دمای هوا در برخی مناطق حداکثر به ۵۰ درجه نیز می‌رسد.مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از افزایش محسوس دما در ۷۲ ساعت آینده خبر داد و گفت: دمای هوا در برخی مناطق حداکثر به ۵۰ درجه نیز می‌رسد.


به گزارش تحلیل ایران، احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود طی 24 ساعت آینده ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس دچار افزایش ابر و گاهی رگبار باران در ارتفاعات خواهد شد؛ البته ساکنان استان تهران امشب افزایش ابر و احتمالا باران پراکنده را تجربه خواهند کرد.


وی ادامه داد: در دو روز آینده وزش باد شدید در شرق کشور موجب ایجاد پدیده گرد و خاک و طوفان شن خواهد شد و این وضعیت در منطقه زابل شدیدتر از سایر نقاط است.


مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: همچنین وزش باد شدید شرقی مناطقی از استانهای اصفهان، مرکزی، قم و سمنان را در بر می‌گیرد؛ برای مناطق مرزی غرب و جنوب غرب نیز پدیده گرد و غبار دور از انتظار نیست.


وظیفه از افزایش یافتن دمای هوا در روزهای آینده خبر داد و تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که رفته رفته در روز سه‌شنبه و چهارشنبه افزایش دما به اکثر نقاط کشور برسد و غالب مناطق کشور گرمای هوا را تجربه کنند.


وی در پایان اظهارکرد: حداکثر دمای هوای استان تهران در حال حاضر 35 درجه بالای صفر است که در سه روز آینده به عدد 40 درجه نیز خواهد رسید؛ دمای هوای شهرهای جنوبی به‌ویژه استان خوزستان نیز در چند روز آینده حداکثر 50 درجه خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :