موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81932 :کد

0

نخست‌وزیر جدید بریتانیا باید تا دوم سپتامبر تعیین شود

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۱۸:۰۶
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -نخست‌وزیر جدید بریتانیا باید تا دوم سپتامبر تعیین شود

کمیته اجرایی و پارلمانی حزب محافظه‌کار بریتانیا امروز دوشنبه اعلام کرد که باید تا دوم سپتامبر جانشین دیوید کامرون در منصب نخست‌وزیری این کشور تعیین شود.کمیته اجرایی و پارلمانی حزب محافظه‌کار بریتانیا امروز دوشنبه اعلام کرد که باید تا دوم سپتامبر جانشین دیوید کامرون در منصب نخست‌وزیری این کشور تعیین شود.


به گزارش تحلیل ایران، کمیته اجرایی حزب محافظه‌کار انگلیس خواستار تعیین نخست‌وزیر تا دوم سپتامبر شد.


در حالی که تبعات داخلی و خارجی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به ویژه معضلات اقتصادی ناشی از آن برای بریتانیایی‌ها ادامه دارد، موضوع جانشین دیوید کامرون در صحنه سیاسی داخلی این کشور همچنان خبرساز است.


نخست‌وزیر انگلیس پس از ناکامی در همه پرسی اخیر اعلام کرد که از سمت خود استعفا می‌دهد و تا ماه آگوست که نشست حزب حاکم محافظه‌کار برای تعیین جانشین او  برگزار خواهد شد، به کارش ادامه می‌دهد.


حالا کمیته اجرایی حزب حاکم محافظه‌کار تاکید کرده که باید تا دوم سپتامبر، رهبر محافظه‌کاران بریتانیایی و نخست‌وزیر آینده این کشور تعیین شود.


کمیته اجرایی اعضای حزب محافظه‌کار که در این کشور به کمیته 1922 معروف است، شامل محافظه‌کارانی است که در پارلمان این کشور صاحب کرسی و نماینده هستند.


این کمیته پرنفوذ، نقش مهمی در انتخاب رهبر حزب ایفا می‌کند. باید منتظر ماند و دید جانشین دیوید کامرون در حزب حاکم و نخست‌وزیر جدید چه کسی خواهد شد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :