موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81944 :کد

0

بلژیک: انگلستان دیگر راهی برای بازگشت به اتحادیه اروپا ندارد

  دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۷
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -بلژیک: انگلستان دیگر راهی برای بازگشت به اتحادیه اروپا ندارد

نخست وزیر بلژیک اعلام کرد که انگلستان با برگزاری همه‌پرسی اخیر دیگر راهی برای بازگشت به اتحادیه اروپا ندارد.نخست وزیر بلژیک اعلام کرد که انگلستان با برگزاری همه‌پرسی اخیر دیگر راهی برای بازگشت به اتحادیه اروپا ندارد.


به گزارش تحلیل ایران، «شارل میشل» نخست‌وزیر بلژیک اعلام کرد که مردم انگلستان باید به این درک برسند که با شرکت در همه‌پرسی اخیر درباره سرنوشت این کشور یک انتخاب بی‌سابقه را در تاریخ بریتانیا رقم زده‌اند و دیگر راه بازگشتی برای انگلستان وجود ندارد.


بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، میشل امروز دوشنبه تأکید کرد که انگلستان پس از اینکه مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند، دیگر هیچ راه بازگشتی ندارد.


وی افزود: «مردم انگلستان با این انتخاب، نه تنها سرنوشت انگلیس بلکه سرنوشت اتحادیه اروپا را نیز رقم زده‌اند.»


روزنامه بلژیکی «Derniere Heure» به نقل از نخست‌وزیر این کشور نوشت، بروکسل از این پس تنها به منافع بلژیک و اتحادیه اروپا اهمیت خواهد داد و منافع انگلستان دیگر اهمیتی ندارد.


رییس دفتر «آنگلا مرکل» صدر اعظم‌ آلمان روز یکشنبه اعلام کرده بود که سیاستمداران انگلیس باید این فرصت را داشته باشند تا به بازنگری در باره تبعات ترک اتحادیه اروپا بپردازند.


همه‌پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا روز پنج‌شنبه گذشته برگزار شد و در پایان مشخص شد که 52% رأی دهندگان به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا رأی داده‌اند. بسیاری از کارشناسان این رأی تاریخی را آغازی بر یک دومینو دانسته‌اند که می‌تواند حیات اتحادیه اروپا و حتی بریتانیای متحد را به چالش بکشد. 


دلایل و فرآیند برگزاری این همه‌پرسی پیشتر منتشر و شرحی از تاریخچه اتحادیه اروپا و معاهدات این اتحادیه و شرایط خروج را اینجا بخوانید.


با این رأی فرآیندی پیچیده و دستکم دو ساله برای خروج انگلستان آغاز می‌شود. انگلستان اولین کشوری است که تصمیم به خروج از اتحادیه اروپا گرفته و به همین دلیل ابهامات زیادی در ساز و کار اجرایی این فرآیند وجود دارد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :