موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/81978 :کد

0

ضرورت هوشیاری در برابر «نفاق»/دشمن به دنبال نفوذ نرم است

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -ضرورت هوشیاری در برابر «نفاق»/دشمن به دنبال نفوذ نرم است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی وعضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز دشمن به دنبال نفوذ نرم و رسوخ در لایه های مختلف جامعه ما است بنابراین ضرورت دارد که در برابر «نفاق» هوشیار باشیم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی وعضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز دشمن به دنبال نفوذ نرم و رسوخ در لایه های مختلف جامعه ما است بنابراین ضرورت دارد که در برابر «نفاق» هوشیار باشیم.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله محسن محمدی عراقی(اراکی) شامگاه دوشنبه در یادمان شهدای هفتم تیر در اراک، ضمن گرامیداشت یاد خاطره شهید بهشتی و سایر شهدای واقعه هفتم تیر سال ۱۳۶۰، اظهار داشت: آیت الله شهید بهشتی در زمان حیات و مسئولیت خود، در مقابله با انحراف و نفاق بسیار مصمم و جدی بود و به همین سبب دشمن و منافقان برای از میان برداشتن ایشان توطئه کردند و واقعه هفتم تیر را رقم زدند.


وی افزود: امروز دشمنان نظام اسلامی می دانند که یارای مقابله رو در رو با این نظام را ندارند بنابراین تلاش می کنند در جبهه نرم با انقلاب و اسلام مقابله کنند.


آیت الله اراکی گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس مردم شریف کشورمان شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کردند و امروز نیز ما باید در سنگر مقابله با شبیخون فرهنگی و جنگ نرم با تمام توان بایستیم و دین خود را به شهدا ادا کنیم.


دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بیان داشت: جنگ نرم و شبیخون فرهنگی ویژگی های خاصی دارد از جمله اینکه راه های زیادی برای نفوذ دشمن فراهم است و اگر غفلت کنیم، راه را برای نفوذ باز کرده ایم.


آیت الله اراکی خاطرنشان ساخت: در این مسیر بصیرت و هوشیاری آحاد جامعه و به ویژه متولیان فرهنگی اهمیت زیادی دارد و از علمای دینی گرفته تا معلمان و اساتید مسئولین سنگینی در این راستا برعهده دارند.


نماینده مردم استان مرکزی در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: مقام معظم رهبری همواره در مورد مساله نفاق و خطراتی که ایجاد خواهد کرد هشدار داده اند و تاکید داشته اند که مراقب نفوذ دشمن و منافقان در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی باشیم.


وی گفت: مساله نفاق و دورویی همواره در جوامع وجود داشته و حتی در مسیر هدایت گری انبیاء الهی نیز همواره منافقین و افراد ریاکار و دورو، تلاش داشتند مانع از برتری حق و حقیقت شوند.


آیت الله اراکی افزود: در مساله غدیرخم و ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) نیز همین منافقان و افراد ریاکار بودند که پس از وفات پیامبر اکرم(ص) به دشمنی با حضرت علی(ع) و اهل بیت(ع) پرداختند.


دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان ساخت: انقلاب اسلامی و ولایت فقیه، یک جریان قدرتمند و پراقتدار در مقابله با نفاق و دورویی است و در این راستا همه ما باید از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و ولی فقیه بهره بگیریم و هوشیار باشیم.منبع: خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :