موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81985 :کد

0

کری: رهبران اروپا خردمندانه عمل کنند

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -کری: رهبران اروپا خردمندانه عمل کنند

وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود با رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار اقدام خردمندانه‌ی رهبران اروپایی در پی تصمیم انگلیس برای خروج از این اتحادیه شد.

وزیر امور خارجه‌ی آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود با رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار اقدام خردمندانه‌ی رهبران اروپایی در پی تصمیم انگلیس برای خروج از این اتحادیه شد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد: شراکت ما همچنان قدرتمند و حیاتی است و برای حفظ منافع مردم و همچنین برقراری صلح و امنیت در جهان دنبال می‌شود.


وی ادامه داد که در دیدارش با کری، فرصتی عالی برای گفت‌وگو درباره مسائل مختلف داشته که از آن جمله می‌توان به تحکیم نقش اتحادیه اروپا در امور بین‌المللی اشاره کرد.


موگرینی اظهار کرد: ما همکاری تنگاتنگی در حوزه مذاکرات صلح خاورمیانه داریم و در ملاقات اخیر، درباره گزارش کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه رایزنی نمودیم.


رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: همچنین ما در خصوص سوریه، لیبی و بسیاری از مسائل دیگر با یکدیگر همکاری داریم و با توجه به این همکاری‌ها، طی هفته‌های آینده دو ملاقات دیگر خواهیم داشت.


وی با اشاره به روابط اتحادیه اروپا و آمریکا اضافه کرد: بسیار مهم است که ما دوستان آمریکایی خود را در جریان تمامی موضوعات قرار دهیم.


وزیر امور خارجه‌ی آمریکا نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: خوشبختم که توانستم در جریان ملاقات خود با موگرینی در جریان آخرین تحولات قرار گیرم.


وی ادامه داد: نتایج همه‌پرسی انگلیس آن‌گونه که من و اوباما امید داشتیم نبود اما دموکراسی همین است و ما باید به تصمیم رأی‌دهندگان و فرآیند خروج انگلیس احترام بگذاریم.


وزیر خارجه‌ی آمریکا افزود: رهبران انگلیس باید اراده مردم این کشور را عملی کرده و به گونه‌ای مسئولانه، خردورزانه و حساس عمل کنند.


جان کری همچنین ابراز امیدواری کرد که عملکرد رهبران انگلیس با توجه به خروج این کشور از اتحادیه اروپا راهبردی باشد.


وی گفت: کاملاً ضروری است که ما توجه بسیاری به این مسأله داشته باشیم که در این دوران گذار هیچ کس خارج از منطق عمل نکند و افراد به دنبال اقدامات تلافی‌جویانه نباشند.


رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: ما باید به دنبال راهکارهایی باشیم که ارزش‌ها و منافعی که ما را در کنار یکدیگر نگه می‌دارد، حفظ شوند.منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :