موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/81986 :کد

0

دولتهای غربی درباره پناه دادن به منافقان باید پاسخگوی باشند

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۵
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -دولتهای غربی درباره پناه دادن به منافقان باید پاسخگوی باشند

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دولتهای غربی در خصوص پناه دادن به منافقین که باعث فاجعه هفتم تیرماه ۱۳۶۰ و شهادت آیت الله شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام راحل (ره) و نیز کشته شدن ۱۷ هزار انسان بی گناه در ک

تولیت آستان قدس رضوی گفت: دولتهای غربی در خصوص پناه دادن به منافقین که باعث فاجعه هفتم تیرماه 1360 و شهادت آیت الله شهید بهشتی و 72 تن از یاران امام راحل (ره) و نیز کشته شدن 17 هزار انسان بی گناه در کشور شدند، مسئول هستند و باید پاسخگوی ملت ایران باشند.

 

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی دوشنبه شب در آیین بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم مطهر رضوی افزود: اکنون کشورهای غربی پناهنگاه و ملجا بانیان جریان نفاقی هستند که جنایات زیادی را در این کشور رقم زده است.


وی بیان کرد: منافقین در ایران باعث شهادت رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس دیوان عالی کشور و 72 تن از یاران امام در دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه و 17 هزار نفر انسان بی گناه دیگر، تنها به جرم دلدادگی به انقلاب، داشتن محاسن بر صورت و داشتن عکس امام راحل شده اند.


وی اظهار کرد: امروز سئوال نسل قدیم و نسل جدید در ایران اسلامی از دولتهای اروپایی و مغرب زمین که داعیه مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر را دارند، این است که چرا در برابر این جنایات منافقین سکوت کرده اند.


تولیت آستان قدس رضوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه 1360 گفت: آیت الله بهشتی دین شناس، دانشمند، زمان شناس و عالم به زمان خود بود و اعتقاد داشت انسان در پرتو عمل به احکام اسلامی می تواند ربانی شود.


حجت الاسلام رئیسی با اشاره به فعالیتهای مبارزه طلبانه و ضداستکباری شهید بهشتی و تلاش وی برای اثبات ارجحیت قوانین کیفری در اسلام نسبت به قوانین مشابه در کشورهای دیگر گفت: تبلیغات منفی رسانه ای و اهانت های زیادی نسبت به شخصیت آیت الله بهشتی انجام می شد.


وی بیان کرد: تبلیغات علیه آیت الله بهشتی و اهانت وسیع به ایشان در حدی بود که پس از شهادتش، حضرت امام مظلومیت شهید بهشتی را سنگین تر از ضایعه شهادتش خواندند.


عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مبارزه با فساد یکی از برنامه های اساسی علمای ربانی در زمانهای مختلف بوده است، افزود: وظیفه اول آیت الله بهشتی، عدالت خواهی، حق خواهی و مبارزه با فساد و وظیفه دوم ایشان تعلیم و یاد دادن بود.


حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: در زمان فعالیت مبارزاتی آیت الله بهشتی در اوایل انقلاب جریان نفاق در برابر ایشان قد علم کرد و عده بسیاری در این آتش نفاق سوختند.


وی نفاق را به دو قسم نقابدار و بی نقاب قابل تقسیم دانست و افزود: شناسایی و مراقبت از منافقین با نقاب و بی نقاب از اهم اقدامات مبارزانی نظیر شهید آیت الله بهشتی بود.


وی خاطر نشان کرد: بزرگانی چون رهبر معظم انقلاب، مرحوم آیت الله واعظ طبسی و شهید هاشمی نژاد در زمان انقلاب در مشهد جریان نفاق را می شناختند و بصیرت آفرین بودند و ماهیت ملحد و مارکسیست کسانی که داعیه مسلمانی و انقلابی را داشتند، را برملا می کردند.


تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز منافقین با نقاب، سرباز آمریکا هستند و باید مراقب نقابداران بود تا در نظام اسلامی انحراف ایجاد نکنند.


وی در ادامه ضمن ابراز تسلیت به مناسبت شهادت امام علی (ع) گفت: مکاتب مختلف تعاریف جداگانه ای از انسان و انسانیت و راه سعادت وی دارند اما دیدگاه قرآن کریم درباره انسانیت متفاوت از دیدگاه های مادی و ماهوی مکاتب دیگر است.


حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: آنچه در کتاب قرآن برای هدایت انسان آمده جلوه رحمانیت حضرت حق است که انسانیت انسان نه به واسطه ظاهر مادی وی بلکه در پرتو انس او با قرآن و خداوند شکل می گیرد.


وی شرط رسیدن انسان به مقام انسانیت را درک شب قدر و حقانیت قرآن و علی (ع) ذکر و بیان کرد: فلسفه شبهای قدر در آن است که انسان به قله معرفت الهی برسد.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :