موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/81996 :کد

0

خروج انگلیس از اروپا باید به صورت منطقی و قاطعانه اجرایی شود

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۵
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -خروج انگلیس از اروپا باید به صورت منطقی و قاطعانه اجرایی شود

یکی از کارشناسان مسائل سیاسی در آلمان با تاکید بر اینکه تصمیم انگلیسی‌ها برای خروج از اروپا باید به صورت منطقی و قاطعانه اجرایی شود، حداقل دو سال زمان را برای اجرای کامل این فرآیند پیش بینی کرد.

 

 

 

یکی از کارشناسان مسائل سیاسی در آلمان با تاکید بر اینکه تصمیم انگلیسی‌ها برای خروج از اروپا باید به صورت منطقی و قاطعانه اجرایی شود، حداقل دو سال زمان را برای اجرای کامل این فرآیند پیش بینی کرد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، روز پنج شنبه (23 ژوئن) انگلیسی ها در یک همه پرسی به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.


حالا این همه پرسی، نتایج آن و عواقبی که برای اتحادیه اروپا دارد این روزها به تیتر اول بسیاری از رسانه های دنیا تبدیل شده است.


رای انگلیسی ها به خروج از اروپا که به نوعی برای سران اتحادیه اروپا سناریویی غافلگیر کننده بود این اتحادیه را در بهت و حیرت فرو برده و شوک بزرگی به آن وارد کرده است.


حالا باید منتظر ماند و دید با مرور زمان طلاق انگلیس از اروپا این اتحادیه را در چه مسیری قرار خواهد داد و چه سرانجامی را برای آن رقم خواهد زد.


خبرنگار تسنیم نوشت: در همین ارتباط گفتگویی را با پروفسور دکتر" ورنر وایدن فلد" از کارشناسان برجسته علوم سیاسی و اساتید دانشگاه های مهم آلمان که همچنین در سال های 1987-1999 هماهنگ کننده دولت فدرال آلمان برای همکاری های بین آلمان و آمریکا بوده است انجام داده است.


این کارشناس برجسته آلمانی در پاسخ به این پرسش که انگلیس بعد از 43 سال به خروج از اروپا رای داد و این اتحادیه چه خطایی انجام داد که این سناریو به وقوع پیوست گفت:  اتحادیه اروپا خدمات و موفقیت های خود را به صورت مناسب ابلاغ نکرد. یک کمبود استراتژی، توضیح و تفسیر در اتحادیه اروپا وجود دارد.


وی در این باره که آیا خروج انگلیس نشان می دهد که اتحادیه اروپا به عنوان یک پروژه سیاسی منسوخ شده است گفت: خیر، این رای گیری یک پدیده خاص انگلیس است و این ویژگی برای سراسر اتحادیه اروپا صدق نمی کند.


این پروفسور برجسته آلمانی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا این همه پرسی به نوعی یک رای گیری علیه دولت انگلیس هم محسوب می شود گفت: این رای گیری مولفه های سیاست داخلی فراوانی دارد. نه دولت و نه مخالفان یک موضع واحدی در این باره نداشتند. از این نظر در سیاست داخلی انگلیس تنها بازندگانی وجود دارد.


وی درباره مفهوم خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این اتحادیه و اینکه اروپا باید چه اقداماتی در واکنش به این تحول انجام دهد گفت: این تصمیم باید حالا به صورت منطقی و قاطعانه اجرایی شود. اما حداقل دو سال طول می‌کشد تا روند خروج انگلیس از این اتحادیه واقعا تکمیل شود. اتحادیه اروپا باید به نوبه خود یک استراتژی شخصی برای آینده را در پیش گیرد.


پروفسور "وایدن فلد" در این باره که چرا انگلیسی ها این طور تصمیم گرفتند گفت: در این رای گیری مسئله مهم و غالب، هویت و استقلال این کشور بود، اگر تنها مسئله آسیب های اقتصادی احتمالی مطرح بود نتیجه این همه پرسی به گونه‌ای دیگر رقم می خورد.


وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که آیا پروژه اروپایی با توجه به جنبش های اعترضی در دیگر اعضای این اتحادیه در معرض خطر است و شما خطر تاثیرات دومینویی همه پرسی انگلیس بر دیگر کشورها را چگونه ارزیابی می کنید گفت: از آنجایی که در ماه های آینده تنها خبرهای منفی درباره تحولات انگلیس در عموم حاکم خواهد بود تاثیرات دومینویی این همه پرسی پایین خواهد بود. بنابراین هیچ کس نمی خواهد کشور خود را به چنین فاجعه‌ای دچار کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :