موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82009 :کد

0

آمریکا تایید کرد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی موفقیت آمیز بود

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۵
تعداد بازدید : ۴۵۷   
 تحلیل ایران -آمریکا تایید کرد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی موفقیت آمیز بود

یک مقام وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) روز دوشنبه تایید کرد موشک بالستیک میان برد « موسودان » کره شمالی که این کشور هفته گذشته آن را برای ششمین بار آزمایش کرد ، به فضا رسید و سپس به جو زمین بازگشت.

 

 

 

یک مقام وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) روز دوشنبه تایید کرد موشک بالستیک میان برد « موسودان » کره شمالی که این کشور هفته گذشته آن را برای ششمین بار آزمایش کرد ، به فضا رسید و سپس به جو زمین بازگشت.
به گزارش تحلیل ایران؛یک مقام وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) تایید کرد موشک بالستیک میان برد « موسودان » کره شمالی که این کشور هفته گذشته آن را برای ششمین بار آزمایش کرد ، به فضا رسید و سپس به جو زمین بازگشت.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ از واشنگتن ، جف دیویس سخنگوی پنتاگون افزود :« ما شاهد بودیم که این موشک شلیک شد ، به فضا رسید و سپس به جو زمین بازگشت و در دریای ژاپن فرود آمد. اگر آنها چنین هدفی را دنبال می کرده اند باید بگوییم که توانسته اند موفق شوند. اما باید دید آیا هدف کره شمالی واقعا همین بوده است یا خیر.»

این نخستین تایید آمریکا درمورد عملکرد آزمایش موشکی اخیر کره شمالی به شمار می رود.

کره شمالی یک روز پس از آزمایش موشک موسودان مدعی شد این آزمایش موشکی موفقیت آمیز بوده است. کره شمالی روز چهارشنبه برای پنجمین و ششمین بار موشک موسودان را آزمایش کرد که گفته می شود حدود 3500 کیلومتر برد دارد و می تواند به گوام در خاک آمریکا برسد.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: این آزمایش موشکی اخیر کره شمالی پیشرفتی مهم در دستیابی این کشور به فناوری « بازگشت مجدد به جو » به شمار می رود که یکی از مهم ترین موانع برسر راه دستیابی پیونگ یانگ به موشک بالستیک قاره پیما با کلاهک هسته ای بوده است.

کره شمالی از حدود دو ماه قبل یعنی 15 آوریل آزمایش موشک موسودان را آغاز کرد که همگی آنها غیر از ششمین آزمایش با شکست روبرو شد.

دیویس گفت :« ما برای مقابله با انواع موشک های کره شمالی ازجمله آنهایی که به طور بالقوه تهدیدی برای خاک آمریکا به شمار می رود باید با متحدانمان یعنی ژاپن و کره جنوبی همکاری کنیم.»

وی افزود :« این آزمایش موشکی کره شمالی همچنین تاکیدی بر این است که چرا ما باید به فشار بر کره شمالی ادامه دهیم تا این کشور وادار به عمل کردن به قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و وظایف خود شود.»

کره شمالی اوایل ژانویه یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرد. این کشور ماه فوریه نیز یک ماهواره را در مدار زمین قرار داد. این دو اقدام کره شمالی نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد بود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد ماه مارس با تصویب قطعنامه ای تحریم ها علیه کره شمالی را شدت بخشید.

برخی کارشناسان آمریکایی نیز می گویند جدیدترین آزمایش موشک موسودان کره شمالی تا حدودی موفقیت آمیز بوده و ممکن است پیونگ یانگ از شکست های قبلی خود در این زمینه تجربیاتی کسب کرده باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :