موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/82086 :کد

0

حضور ایران در سازمان شانگهای به ضرر چه کشورهایی خواهد بود؟

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۳
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -حضور ایران در سازمان شانگهای به ضرر چه کشورهایی خواهد بود؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات کشورمان به خوبی متوجه این موضوع هستند چون بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهند که کشورمان در این سازمان ایده‌های درست را دنبال کند ...

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: مقامات کشورمان به خوبی متوجه این موضوع هستند چون بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهند که کشورمان در این سازمان ایده‌های درست را دنبال کند و واقعیت‌ها را بیان کند زیرا این رویه به ضرر آنها خواهد بود.
 

به گزارش تحلیل ایران؛ حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری میزان پیرامون اینکه عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای چه منافعی را برای این سازمان در پی خواهد داشت، اظهار کرد: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای از سالهای قبل مطرح بود از این رو شاهد بودیم که در این زمینه رایزنی‌های متعددی صورت گرفته بود و جمهوری اسلامی ایران مایل بود که در این سازمان نقش‌آفرینی کند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به جهت نقشی که در خاورمیانه در مقابله با تروریسم ایفا می‌کند و در خط مقدم عملیات‌های مقابله با گروه‌های تروریستی قرار دارد با عضویت در این سازمان می‌تواند کمک زیادی را در دستیابی این سازمان به اهدافش انجام دهد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قطعا تلاشهایی صورت گرفته است که مانع عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری های شانگهای بشود، خاطرنشان کرد: مقامات کشورمان به خوبی متوجه این موضوع هستند چون بسیاری از دشمنان جمهوری اسلامی ایران نمی‌خواهند که کشورمان در این سازمان ایده‌های درست را دنبال کند و واقعیت‌ها را بیان کند زیرا این رویه به ضرر آنها خواهد بود.

نقوی حسینی درباره اینکه برخی از کارشناسان معتقدند که در صورت پذیرش درخواست ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای با توجه به قوانین این سازمان شورای نگهبان و مجلس ایران حضور کشورمان در این سازمان را نمی‌پذیرند، گفت: اینکه عضویت ایران در سازمان شانگهای در داخل کشورمان توسط مجلس یا شورای نگهبان تأیید شود بحثی فرعی است زیرا بحث اول توجه به این نکته است که به نفع سازمان شانگهای است که جمهوری اسلامی ایران عضو این مجموعه باشد زیرا در دستیابی سازمان به اهدافش کمک زیادی می‌کند.

وی افزود: تلاش‌های زیادی برای اینکه ایران عضو این سازمان نشود صورت گرفته است چون بعضی از کشورها حضور ایران را به نفع خود نمی‌دانند اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که حضور ایران در این سازمان منافع بیشتری را برای کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در پی خواهد داشت که این موضوع شاید برای ایران در مقابل با منفعت کمتری رو به رو باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :