موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82150 :کد

0

دیپلمات‌های روس تحت فشار سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا هستند

  ﺳﻪشنبه ۰۸ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۹
تعداد بازدید : ۱۴۴   
 تحلیل ایران -دیپلمات‌های روس تحت فشار سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا هستند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن ردگزارش اخیر روزنامه واشنگتن پست‌ درباره بدرفتاری با دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه تأکید کرد:این دیپلمات‌های روس هستند که مدام تحت فشار نهادهای اطلاعاتی آمریکا قرار دارند.سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن رد گزارش اخیر روزنامه «واشنگتن پست‌» درباره بدرفتاری با دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه تأکید کرد: این دیپلمات‌های روس هستند که مدام تحت فشار نهادهای اطلاعاتی آمریکا قرار دارند.


به گزارش تحلیل ایران، «ماریا زاخارووا»‌ سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز سه‌شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: روزنامه واشنگتن‌پست اخیرا مقاله‌ای درباره بدرفتاری ادعایی با دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه منتشر کرده است. به دنبال انتشار این گزارش، ایمیل‌های بسیاری مبنی بر خشم مردم در خصوص چنین مطلبی دریافت کردیم و به همین دلیل نمی‌توانیم به این اقدام واکنش نشان ندهیم.


بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه تأکید کرد که ادعاها مبنی بر بدرفتاری با دیپلمات‌های آمریکایی در روسیه صحت ندارد و در مقابل این نهادهای اطلاعاتی آمریکایی هستند که فشار بسیاری را بر دیپلمات‌های روس در آمریکا وارد می‌آورند.


زاخارووا افزود: این مقاله منتشر شده ادعایی تو خالی است که واقعیت اصلی را بیان نمی‌کند. این یک شایعه ساختگی است. اگر شما نمونه‌ای از تبلیغات سیاسی را می‌خواهید مشاهده کنید، می‌توانید مطلب واشنگتن‌پست را بخوانید.


این دیپلمات روس در ادامه گفت: تمام اینها در شرایطی است که دیپلمات‌های روسیه در آمریکا مدام با اقدامات تحریک‌آمیز «اف بی آی» و سازمان سیا مواجه هستند. به طور خاص، کارکنان نهادهای مذکور از ارتکاب اقدامات غیرقانونی علیه دیپلمات‌های ما اجتناب نمی‌ورزند و مدام آنها را در غیاب خانواده‌هایشان تحت فشارهای روحی و روانی قرار می‌دهند.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه تصریح کرد:‌ چنین اقداماتی در کنار رفتارهای نامناسب با دیپلمات‌های روسی روابط آمریکا و روسیه را دچار تنش‌های بیشتر می‌کند. این ما نیستیم که سعی در تخریب روابط دوجانبه دارد. به طور مثال، واشنگتن خود اعلام کرده که اعمال تحریم‌های ضدروسی به منظور بی‌ثبات کردن کشور ما انجام می‌شود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :