موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82161 :کد

0

تاکید مرکل برحذف امتیازات انگلیس بعداز خروج از اتحادیه اروپا

  چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۹
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -تاکید مرکل برحذف امتیازات انگلیس بعداز خروج از اتحادیه اروپا

صدر اعظم آلمان تاکید کرد کسی که می خواهد از این خانواده (اتحادیه اروپا) جدا شود نباید انتظار داشته باشد که همه تعهداتش حذف اما امتیازاتش باقی بماند.صدر اعظم آلمان تاکید کرد کسی که می خواهد از این خانواده (اتحادیه اروپا) جدا شود نباید انتظار داشته باشد که همه تعهداتش حذف اما امتیازاتش باقی بماند و باید یک تفاوت قابل توجه بین آن که می‌خواهد عضو این اتحادیه باشد و آن که نمی‌خواهد وجود داشته باشد.


به گزارش تحلیل ایران، "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان در یک بیانیه دولتی در پارلمان این کشور به مسئله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا پرداخته و درباره جدایی اروپا بعد از همه پرسی انگلیس هشدار داد.


وی از انگلیس درخواست کرد که بعد از همه پرسی خروج واقع بینانه باقی بماند و در این باره گفت: من می توانم به دوستان انگلیسی خود تنها توصیه کنم که خود را گول نزنند.


وی همچنین این مسئله را آشکار کرد که در فرآیند خروج کدام تشریفات و ترتیب امور باید محترم شمرده شود.


مرکل تاکید کرد که هیچ گونه گفتگوهای رسمی و غیر رسمی با انگلیس وجود نخواهد داشت تا وقتی که این کشور بر اساس ماده 50 معاهده اتحادیه اروپا درخواست خروج را ارائه ندهد.


وی همچنین تصریح کرد، کسی که از این خانواده می‌خواهد جدا شود نمی‌تواند انتظار داشته باشد که همه تعهداتش حذف اما امتیازاتش باقی بماند. باید یک تفاوت قابل توجه بین آن که می‌خواهد عضو این اتحادیه باشد و آن که نمی خواهد وجود داشته باشد.


مرکل در سخنرانی بیست دقیقه‌ای خود در پارلمان آلمان همچنین درباره روابط دوستانه با انگلیس سخن گفته و تاکید کرد: ما فراموش نمی کنیم که با انگلیس تنگاتنگ ترین متحد در ناتو هستیم و باقی می مانیم.


وی در عین حال که درباره جدایی اتحادیه اروپا بعد از همه پرسی خروج انگلیس هشدار داد تصریح کرد که اتحادیه اروپا می تواند از عهده خروج انگلیس از این اتحادیه براید. اما باید تصمیمات مشترک همه 27 عضو این اتحادیه وجود داشته باشد.


مرکل روز همه پرسی خروج انگلیس و رای انگلیسی ها به این مسئله را نقطه عطف برای اروپا و مایه تاسف دانست.


صدر اعظم آلمان در عین حال تاکید کرد که آلمان همواره حامی ایده و ارزش اتحاد اروپایی بخصوص در این دوران دشوار و این تقاطع تاریخی خواهد بود.


یکی از نمایندگان حزب چپ پارلمان آلمان هم این انتقاد را به دولت وارد کرد که در این راستا نقش داشته که نتیجه همه پرسی انگلیس این گونه شده است.


رئیس فراکسیون حزب سبز پارلمان آلمان هم تاکید کرد که این همه پرسی تصادفی این نتیجه را نداشته است. حدود ده سال است که لندن برای این مسئله زمینه سازی کرده است و با این حال این سیگنال برای انگلیس ارسال می شود که شما اروپایی هستید.


رئیس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات پارلمان آلمان هم انتقاد شدیدی به کامرون وارد کرده و تاکید کرد که کامرون ویرانه سیاسی بزرگی را به جا گذاشته است. نخست وزیر انگلیس از یک حزب جدا شده یک کشور جدا شده آفریده است.


وی از مرکل درخواست کرد که در شورای اروپایی هر چه سریع تر تصمیم سریعی برای خروج انگلیس گرفته شود.


مرکل بلافاصله بعد از بیانیه پارلمانی خود به بروکسل سفر کرده تا در نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا درباره آینده این اتحادیه بعد از خروج انگلیس شرکت کند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :