موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/82210 :کد

0

پاسخ دندان‌شکنی باید به آل خلیفه داد

  چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -پاسخ دندان‌شکنی باید به آل خلیفه داد

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید پاسخ دندان‌شکنی به آل‌خلیفه بدهیم، گفت: اگر زیر بار ظلم برویم با ظالم تشریک مساعی کرده‌ایم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید پاسخ دندان‌شکنی به آل‌خلیفه بدهیم، گفت: اگر زیر بار ظلم برویم با ظالم تشریک مساعی کرده‌ایم.


به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله سیدهاشم بطحائی نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره اقدام دولت بحرین در سلب تابعیت از شیخ عیسی قاسم اظهار کرد: متأسفانه محمدرضا پهلوی ملعون با همکاری انگلیس جنایتکار بحرین را در سال پنجاه، هفت سال مانده به انقلاب به آل خلیفه داد و وطن‌فروشی کرد. هفتاد درصد جمعیت بحرین شیعه هستند اما توسط آل خلیفه که نوکرِ نوکر امریکاست اداره می‌شوند.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره وظیفه جمهوری اسلامی ایران نسبت به جنایات آل‌خلیفه خاطرنشان کرد: وظیفه ملت شریف و انقلابی ایران و نیروهای مسلح این است که تحت هدایت مقام معظم رهبری پاسخ دندان‌شکنی به آل خلیفه و آل سعود بدهند تا اینها دست از شرارت بردارند. گاهی زور را باید با زور جواب داد؛ چراکه قرآن کریم می‌فرماید :«لا تَظلِمونَ وَلا تُظلَمونَ».

 

وی افزود: می‌طلبد از طریق سیاسی وارد عمل شد و اگر خدای ناکرده از طریق سیاسی جواب لازم داده نشد باید از طریق نظامی وارد عمل شد. شاخصه ما این است که با ستمگران می‌جنگیم و به توصیه حضرت علی(ع) شعار سیاسی ما این است که «کونوا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً». این دستور دین ماست که از زبان رهبر شیعیان مولا علی(ع) صادر شده است.

 

آیت‌الله بطحائی با بیان اینکه اگر در مقابل این ظلم کوتاه بیاییم دامنه این ظلم به جاهای دیگر می‌کشد و کعبه را ملک طلق خود می‌کنند، تصریح کرد: دیروز شیخ نمر را سر بردیدند و امروز شیخ عیسی قاسم را خلع وطن کردند. اگر زیر بار ظلم برویم با ظالم تشریک مساعی کرده‌ایم. آل‌خلیفه از خودش چیزی ندارد و تنها به نوکری امریکا می‌نازد.

 

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره بیانیه سردار سلیمانی خطاب به حاکمان بحرین بیان کرد: آفرین بر این مرد! موضع وی بسیار عالی بود و مانند اخطاری بود که مقام معظم رهبری بعد از فاجعه منا به آل سعود داد و باعث عقبگرد آنها شد.

 

منبع :خبرگزاری تسنیم 

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :