موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/82228 :کد

0

برخورد جدی با متخلفان در پرداختهای نامتعارف به مدیران دولتی

  چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۸۵۴   
 تحلیل ایران -برخورد جدی با متخلفان در پرداختهای نامتعارف به مدیران دولتی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار برخورد جدی با متخلفان در پرداختهای نامتعارف به مدیران دولتی شد.

 

 

 

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار برخورد جدی با متخلفان در پرداختهای نامتعارف به مدیران دولتی شد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور درباره حقوقهای نامتعارف برخی مدیران دولتی، خواستار برخورد با مقصرترین وزیر در این زمینه، رئیس سازمان بازرسی و رئیس دیوان محاسبات شد.


متن کامل این نامه به شرح زیر است:

«عادت بد مسئولین در برخورد با موضوع حقوقهای خارج از عرف در حال تکرار است. قربانی کردن یک نَفَر برای عبور از تخلف و پوشش آمرین تخلف.

آقای رئیس‌جمهور، به عنوان یک نماینده در تابستان سال گذشته به وزیر جنابعالی یادآور شدم مواردی خارج از عرف و قانون در حال انجام است جلوی آن را بگیرید اما اقدامی بایسته نکردید.


تسنیم نوشت: با شیوع موضوع، نهضت لودادن فیشها شکل گرفت و مقصرین در پشت این نهضت پنهان شدند. درست است شما می‌خواهید به افکار عمومی پاسخ داده و خود را از این طوفان نجات دهید ولی به چه قیمتی و به چه بهانه‌ای.


پرداخت خارج از قانون و عرف مذموم است و اینجانب جزء اولین نفراتی بودم که به این موضوع اعتراض کرده و تذکر دادم.


جنابعالی به عنوان یک حقوقدان و مجری قانون می‌دانید پرداخت یک وجه مراحلی دارد که اگر تخلفی صورت بگیرید تمامی اقدام کنندگان در این مراحل متناسب با اختیارات‌شان می‌بایستی پاسخگو باشند و تنبیه شوند. (همچنان‌که بارها جنابعالی در ارتباط با پرونده بابک زنجانی فرمودید تمامی عاملین پرونده باید محاکمه شوند).


جناب رئیس‌جمهور، در یک پرداخت اگر خلاف قانونی صورت گرفته باشد تجویزکننده، پرداخت‌کننده، تأییدکننده و حتی اعضای مجامع، شرکتها و هیات امناها هم مقصرند و کمترین تخلف متوجه دریافت‌کننده است. قانون‌گذار بالاترین ارکان نظارتی کشور را ناظر مالی صندوق توسعه ملی قرار داده و رئیس سازمان بازرسی کل کشور در گزارش رسمی حسابها و پرداختهای این صندوق را تأیید و به مجلس گزارش می‌دهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :