موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82335 :کد

0

لغو احتمالی قرارداد ایران با ایرباس

  چهارشنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۷
تعداد بازدید : ۸۷۸   
 تحلیل ایران -لغو احتمالی قرارداد ایران با ایرباس

رسانه آمریکایی نوشت: فرانسه در جریان مذاکرات هسته‌ای بر ایران فشار آورد و دولت این کشور شاید در مسیر ارسال هواپیمای مسافربری به ایران نیز سنگ اندازی کند.رسانه آمریکایی نوشت: فرانسه در جریان مذاکرات هسته‌ای بر ایران فشار آورد و دولت این کشور شاید در مسیر ارسال هواپیمای مسافربری به ایران نیز سنگ اندازی کند.


 به گزارش تحلیل ایران، نشریه آمریکایی «کانورسیشن» در تحلیلی پیرامون دلیل عقد قرارداد بین ایران و شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا ضمن اشاره به برخی موارد نوشت:  ایران نگران نفوذ بسیار دولت فرانسه بر شرکت ایرباس به عنوان یکی از سهامداران عمده این شرکت تولید هواپیمای مسافربری است.


از سویی دولت فرانسه در جریان مذاکرات هسته‌ای به نسبت آمریکا فشار بیشتری را بر ایران وارد کرد. ایران همچنین می‌ترسد که شاید فرانسه عذر و بهانه‌ای را برای تاخیر در اجرای قرارداد با ایرباس یا لغو آن پیدا نماید.


 از دیدگاه این نشریه آمریکایی، مورد بعدی که ایران قرارداد با بوئینگ را به ایرباس ترجیح می‌دهد این است که وجود رقیبی چون بوئینگ امکان چانه زنی با ایرباس را برای ایران بیشتر می‌کند از آنجایی که بوئینگ تنها رقیب جهانی ایرباس در ساخت هواپیماهای مسافربری در جهان است، معامله با بوئینگ و وجود گزینه خرید با این شرکت ایران را در جایگاه بهتری در مذاکره با ایرباس قرار می‌دهد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :