موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قحطی

a/82353 :کد

0

دوسوم ساکنان جنوب سودان گرسنه اند

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۳۰
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -دوسوم ساکنان جنوب سودان گرسنه اند

گزارش های سازمان ملل و دولت سودان حاکی است: دو سوم ساکنان سودان جنوبی با گرسنگی و خطر قحطی مواجه هستند.

گزارش های سازمان ملل و دولت سودان حاکی است: دو سوم ساکنان سودان جنوبی با گرسنگی و خطر قحطی مواجه هستند.

 

به گزارش تحلیل ایران و به نفل از خبرگزاری فرانسه ، مردم این کشور که در اثر درگیری های مسلحانه و جنگ با آشفتگی مواجه است در معرض خطر گرسنگی هستند و به رغم توافق برای پایان جنگ داخلی حدود پنج میلیون نفر از ساکنان سودان برای ادامه حیات به کمک های غذایی نیازمندند.


لام اکول وزیر کشاورزی این کشور در گزارشی که به تایید سازمان ملل نیز رسید، هشدار داد : نمی توان خطر بروز قحطی را بعید دانست.


جنگ داخلی در سودان در اواخر سال ۲۰۱۳ آغاز شد.


کارکنان آژانس های امدادرسانی از آن زمان تاکنون توانسته اند به مناطقی که با شرایط وخیم تری نسبت به سایر جاهای کشور مواجه بودند کمک رسانی کنند ولی درگیری بین گروه های شبه نطامی در این کشور همچنان ادامه داشته و وضعیت دشواری برای غیرنظامیان به وجود آورده است.


سازمان کشاورزی و خواروبار جهانی 'فائو' و صندوق کودکان سازمان ملل 'یونیسف' و برنامه جهانی غذا در بیانیه مشترکی اعلام کردند، نا امنی ت غذایی در سال جاری به سطح بی سابقه ای رسیده است.


این سازمان ها افزودند، حدود چهار میلیون و هشتصد هزار نفر در جنوب سودان یعنی بیش از دو سوم جمعیت این بخش در ماه های آینده با مشکل حاد کمبود مواد غذایی مواجه خواند بود و بیم بروز خطر قحطی و گرسنگی می رود.

 

 

منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :