موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی مذهبی

a/82355 :کد

0

آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۴۲
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -آیت الله بهجت: علت غیبت امام زمان (عج)خود ماییم!

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را می کشد؟! آیا

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را می کشد؟! آیا جنیان آن حضرت را می کشند، یا قاتل او انسان است؟!

 

به گزارش تحلیل ایران، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: سبب غیبت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) خود ما هستیم زیرا دستمان به او نمی رسد، وگرنه اگر در میان ما بیاید و ظاهر و حاضر شود چه کسی او را می کشد؟! آیا جنیان آن حضرت را می کشند، یا قاتل او انسان است؟! ما از پیش در طول تاریخ ائمه (علیهم السلام) امتحان خود را پس داده ایم که آیا از امام تحفظ، و اطاعت می کنیم و یا این که او را به قتل می رسانیم؟! انحطاط و پستی انسان به حدی است که قوم حضرت صالح (علیه السلام) ناقه ی صالح را با این که وسیله ی ارتزاق و نعمت آنها بود، پی کردند، چنان که قرآن کریم درباره ی آن می فرماید:


لها شرب و لکم شرب یوم معلوم


یعنی، یک روز آب سهم شما باشد و روز دیگر سهم آن.


آن ناقه، یک روز آب چاه را می خورد و در عوض به آنها شیر می داد! بنابراین، همان گونه که ممکن است عقلا خزینه و انبار نعمت خود را نابود کنند، هم چنان که ناقه ی صالح را کشتند، امکان دارد که ما انسان های عاقل (!) نیز امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را که تمام خیرات از اوست و از ناقه ی صالح بالاتر و پرفیض تر است برای اغراض شخصیه ی خود به قتل برسانیم!


کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص 91
محمد حسین رخشادمنبع: خبرگزاری تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :