موضوعات ‌مرتبط: فناوری علم و دانش

a/82389 :کد

0

دانشمندان به کشف راز آغاز حیات نزدیک شدند

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۴۵
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -دانشمندان به کشف راز آغاز حیات نزدیک شدند

دانشمندان برای نخستین بار موفق به کشف مولکول ارگانیک (آلی) در فضای میان‌ستاره‌ای واقع در مرکز کهکشان راه شیری شده‌اند که ساختاری مشابه با مولکول‌های آلی در زمین دارد.

 

 

 

دانشمندان برای نخستین بار موفق به کشف مولکول ارگانیک (آلی) در فضای میان‌ستاره‌ای واقع در مرکز کهکشان راه شیری شده‌اند که ساختاری مشابه با مولکول‌های آلی در زمین دارد و این کشف ممکن است منجر به فهمیدن راز آغاز حیات شود.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران، کشف این مولکول که پروپیلن اکسید نام دارد توسط تلسکوپ‌های رادیویی قوی انجام شده است و ردیابی آن در یک توده غبار و گاز در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری صورت گرفته است. 


همانند دست‌های انسان که جفت و آینه همدیگر هستند، برخی مولکول‌های آلی مثل پروپیلن اکسید نیز جفتی همانند خود دارند که به مولکول‌های دست‌سان موسومند. 


ایرنا از رویترز نوشت: اما این کشف جدید، این نظریه را که مولکول‌های دست‌سان ​ریشه کیهانی دارند، بیشتر تایید می‌کنند.


'برت مک‌گویر' از مرکز ملی مشاهدات رصد شناسی در ایالت ویرجینیای آمریکا معتقد است: این کشف تازه، یک جهش مهم در راستای فهم چگونگی به‌وجود آمدن مولکول‌های پری-بیوتیک در جهان است و این کشف ممکن است منجر به فهمیدن راز آغاز حیات شود.


این نوع مولکول‌ها که برای تشکیل یاخته‌ها حیاتی‌اند پیش از این در شهاب‌سنگ‌ها و دنباله‌دارها دیده‌ شده بودند اما هرگز در فضای میان‌ستاره‌ای رصد نشده بودند.


این کشف به این فرضیه قوت می‌بخشد که حیات برای نخستین بار توسط اجرام آسمانی از قبیل شهاب‌سنگ‌ها یا دنباله‌دارها به زمین آورده شده است.


به تازگی اخترشناسان در یک دنباله‌دار گلیسین که از اسیدهای آمینه است، پیدا کردند. 


اخبار مربوط به این کشف مهم در مجله علمی ساینس منتشر شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :