موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/82428 :کد

0

با این شرایط چرخ اقتصاد هم نمی‌چرخد

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -با این شرایط چرخ اقتصاد هم نمی‌چرخد

اینکه دولت در خصوص توافق صورت گرفته با FATF پاسخ نمی دهد و شفاف سازی نمی کند، سوء ظن ایجاد می کند.

 
احمد توکلی با اشاره به اینکه می خواستیم که سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد مردم بچرخد اما آنها کاری کردند که چرخ اقتصاد هم نمی چرخد، گفت: اینکه دولت در خصوص توافق صورت گرفته با FATF پاسخ نمی دهد و شفاف سازی نمی کند، سوء ظن ایجاد می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران، احمد توکلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری افزود: وقتی شفافیت نباشد اعتماد عمومی کم می شود و این مسئله موجب افزایش ریسک سرمایه گذاری و کاهش اشتغال و تنش سیاسی در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به تصمیم گروه FATF در زمینه تعلیق موقت تحریم های مالی و بانکی گفت: همین که دولت متن توافق را منتشر نمی کند سوء ظن ایجاد می شود. ما در اعضای دولت احتمال خیانت نمی دهیم اگر چه احتمال خطا وجود دارد.این استاد دانشگاه گفت: اختلاف ما با طرف مقابل نه در لفظ که ماهوی است. به طور مثال ما منافقین را تروریسم می دانیم در حالی که آنها این گروه را پناه می دهند و حمایت می کنند.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت گفت: طبق برجام ما باید به منابعمان دسترسی پیدا می کردیم اما طرف مقابل با راهکارها و دستورالعمل هایی که در نظر می گیرند، قدرت نقل و انتقال این منابع را از ما سلب می کنند. وقتی دولت تصمیم می گیرد که با حقوق عامه مردم در ارتباط است نمی تواند طبق قانون آن را مخفی کند و باید مفاد آن را منتشر نماید. ما برجام را قبول کردیم و دولت آمریکا بارها اعلام کرده است که ایران تعهداتش را انجام داده در حالی که طرف مقابل به تعهداتش عمل نمی کند.

تسنیم نوشت: می خواستیم که سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد مردم بچرخد اما آنها کاری کردند که چرخ اقتصاد هم نمی چرخد.وی با اشاره به تأکید دولت بر آزادی مطبوعات و انتشار اطلاعات، گفت: دولت نباید بگذارد سؤال درست شود، اگر سؤالی ایجاد شد باید زود پاسخ دهد.

رئیس هیئت مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به تصمیم اخیر FATF افزود: آنها تصمیم گرفتند که اعمال تحریم های مالی علیه ما را معلق کنند اما ما باید بدانیم که چه دادیم و چه گرفتیم؟

توکلی گفت: تا شفاف سازی نشود نمی شود نسبت به اقدام صورت گرفته نظر داد؟نباید در مسائل سیاسی به خوش بینی های افراطی برسیم و بگوییم دولت، امین است. باید بدانیم آمریکا دشمن است و باید به او نگاه دشمنانه داشته باشیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :