موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82518 :کد

0

درخواست کمیته۴جانبه ازاسرائیل برای توقف فوری شهرک‌ سازی

  پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۱
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -درخواست کمیته۴جانبه ازاسرائیل برای توقف فوری شهرک‌ سازی

فرستاده ویژه سازمان ملل در خاورمیانه از درخواست کمیته چهارجانبه صلح برای توقف شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی خبر داد.

فرستاده ویژه سازمان ملل در خاورمیانه از درخواست کمیته چهارجانبه صلح برای توقف شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نیکلای ملادینوف» فرستاده ویژه سازمان ملل در خاورمیانه اعلام کرد که گزارش کمیته چهارجانبه از رژیم صهیونیستی می خواهد که هر چه سریعتر دست از سیاست شهرک سازی در کرانه باختری بردارد.

 

این مسئول سازمان ملل طی سخنانی در نشست شورای امنیت گفت که کمیته چهارجانبه همچنین آنچه که خشونت و تروریسم فلسطینیان و فقدان حاکمیت تشکیلات خودگردان بر غزه خواند، محکوم کرد.

 

این در حالی است که مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل 2014 به علت اختلاف درباره ادامه فعالیت های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.

 

مذاکرات سه جانبه صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با محوریت آمریکا در چندین دور برگزار شد اما ادامه شهرک سازیهای غیر قانونی صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و همچنین خلف وعده مقام های این رژیم در آزاد کردن شماری از فلسطینیان در بند باعث شد که مذاکرات صلح بار دیگر با شکست روبرو شود.

 

آمریکا در حالی محوریت مذاکرات صلح بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی را برعهده گرفت که تا کنون 43 قطعنامه شورای امنیت در محکومیت اقدامات این رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین را وتو کرده و در بسیاری از نشست بین المللی دیگر با اعمال نفوذ مانع از احقاق حقوق فلسطینی ها شده است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :