موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8253 :کد

0

فرمانده ارتش نیجریه از سوقصد بوکوحرام جان به در برد

  یکشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۴۰
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -فرمانده ارتش نیجریه از سوقصد بوکوحرام جان به در برد

ارتش نیجریه روز یکشنبه اعلام کرد که عناصر وابسته به بوکوحرام به کاروان حامل فرمانده ارتش حمله کردند، اما به وی در جریان این حمله آسیبی وارد نشد.

ارتش نیجریه روز یکشنبه اعلام کرد که عناصر وابسته به بوکوحرام به کاروان حامل فرمانده ارتش حمله کردند، اما به وی در جریان این حمله آسیبی وارد نشد.

 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ابوجا، در پی این حمله طرفین به مبادله آتش پرداختند که بر اثر آن 10 تروریست بوکوحرام و یک نظامی نیجریه کشته شدند.
«سانی عثمان» سخنگوی ارتش نیجریه گفت که سپهبد «توکور بوراتای» فرمانده ارتش سرگرم دیدار با سربازان نیجریه ای بود که هدف حمله عناصر بوکوحرام در روستای «فالجاری» در شرق شهر مایدوگوری مرکز ایالت بورنو قرار گرفت.
وی افزود: تروریست ها با قدرت آتش نظامیان روبه رو شدند و 5 نفرشان به اسارت درآمدند.
وی همچنین از زخمی شدن 5 نظامی نیجریه در جریان این تبادل آتش خبر داد.
اخبار مربوط به این حمله در حالی منتشر می شود که قرار است بان کی مون دبیر کل سازمان ملل امشب برای شرکت در گرامیداشت چهارمین سالگرد حمله تروریست های بوکوحرام به این نهاد بین المللی در ابوجا، وارد نیجریه شود.
گروه بوکوحرام در پی به قدرت رسیدن «محمدو بوهاری» رییس جمهوری نیجریه در ماه می (اردیبهشت - خرداد)، بر شدت حملات خود در ایالت بورنو و 2 ایالت همجوار آن افزوده است.
موج جدید حملات بوکوحرام در این مدت بیش از یکهزار کشته برجا گذاشته است.

منبع:ایرنا

                               

نیجریه     بوکوحرام                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :