موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82560 :کد

0

حمایت نظامی انگلیس از عراق افزایش پیدا می کند

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۰۷
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -حمایت نظامی انگلیس از عراق افزایش پیدا می کند

انگلیس شماری از نیروهای نظامی خود را برای آموزش نیروهای عراقی و کمک به نیروهای ائتلاف بین المللی علیه (گروهک تکفیری صهیونیستی ) داعش به این کشور اعزام خواهد کرد.

 

 

 

انگلیس شماری از نیروهای نظامی خود را برای آموزش نیروهای عراقی و کمک به نیروهای ائتلاف بین المللی علیه (گروهک تکفیری صهیونیستی ) داعش به این کشور اعزام خواهد کرد.
به گزارش تحلیل ایران، مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد: انگلیس شماری از نیروهای نظامی خود را برای آموزش نیروهای عراقی و کمک به نیروهای ائتلاف بین المللی علیه (گروهک تکفیری صهیونیستی ) داعش به این کشور اعزام خواهد کرد.


وی گفت: پنجاه نظامی انگلیسی به عراق اعزام و در پایگاه نظامی الاسد در غرب عراق مستقر خواهند شد و ماموریت این نیروها، آموزش نیروهای عراقی در عرصه مبارزه با بسته های انفجاری و تقویت نیروهای پیاده عراقی است.


فالون بیان داشت: نظامیان انگلیسی در کنار نیروهای آمریکایی و دانمارکی، مامور آموزش نیروهای لشکر هفتم ارتش عراق، نیروهای گارد ملی و پلیس فدرال این کشور هستند.


خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه خبری النشره نوشت: با اشاره به این که وزارت دفاع انگلیس یک میلیون و چهارصد هزار دلار کمک تسلیحاتی در اختیار نیروهای پیش مرگه قرار خواهد داد،گفت:در حال حاضر یک هزار و یکصد نیروی انگلیسی در مناطق مختلف عراق حضور دارند و از میان این نیروها 295 نفر در آموزش هجده هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال و نیروهای پیش مرگه مشارکت داشته اند.


فالون تاکید کرد: افزایش حمایت انگلیس از عراق در چارچوب تعهداتی است که در نشست وزارتی مبارزه با داعش در ماه گذشته به هدف حمایت از عملیات نظامی و پیشروی میدانی در فلوجه، هیت و الرمادی اتخاذ شد.


وی بیان داشت: حمایت های انگلیس باعث می شود نیروهای عراقی بتوانند به عملیات آزادسازی شهرهای این کشور از دست داعش ادامه بدهند و تا این لحظه نیز نیروهای عراقی توانستند شماری از مناطق تحت سیطره داعش را آزاد کنند.


وزیر دفاع انگلیس گفت: هواپیماهای نظامی انگلیس که در پایگاه آکروتیری قبرس حضور دارند بیش از نهصد بار مواضع داعش را هدف قرار داده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :