موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/82583 :کد

0

رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است و چنانچه دولت به کمک مجلس نتواند قدمهای جدی بردارد ممکن است در انتخابات سال آینده با مشکل مواجه شود.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است و چنانچه دولت به کمک مجلس نتواند قدمهای جدی بردارد ممکن است در انتخابات سال آینده با مشکل مواجه شود.


به گزارش تحلیل ایران، محمدرضا باهنر دبیر کل جامعه مهندسین در ضیافت افطار تشکل متبوع خود که عصر امروز (پنج شنبه 10 تیرماه) در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، گفت: پس از برگزاری انتخابات مجلس دهم تحلیل برخی افراد شکست اصولگرایان بود درحالی‌که ازنظر ما این‌طور نبود.


وی افزود: آقای عارف در مجلس تمام تلاش خود را کرد و 103 رأی آورد که این تعداد اقلیت قدرتمندی است که اگر به‌صورت درست از لابی و مذاکرات استفاده کند می‌تواند مؤثر واقع شود.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری معتقد است: اقلیت مجلس هم باید به‌اندازه کرسیهای خود به مردم خدمت کند، گرچه برخی دوست دارند که ساز ناکوک، کوک کنند اما مجلس دهم یک مجلس فرهیخته و بااعتباری است که می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.


وی به تکمیل شدن کمیسیونها و مشخص شدن روسای آن اشاره و بیان کرد: دولت و مجلس در حال حاضر برای حرکات جدید و اقدامات مؤثر خیر برداشته‌اند.


نایب‌رئیس سابق مجلس تصریح کرد: دولت یازدهم در برخی زمینه‌ها از جمله کنترل تورم و مذاکرات موفق عمل کرده اما در حال حاضر رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است و چنانچه دولت به کمک مجلس نتواند قدمهای جدی بردارد ممکن است در انتخابات سال آینده با مشکل مواجه شود.


باهنر تأکید کرد: برخی مسئولین ادعای عبور دولت از رکود را دارند و ماهم به آنها می‌گوییم اگر چنین است دست ملت را هم بگیرد و آنها را هم عبور دهید چراکه واقعاً رکود سخت، خشن و یخ‌زده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای انتخابات اشاره کرد و گفت: فعالان سیاسی متوجه شده‌اند که مطالبات خود را صرفاً باید از طریق صندوق رأی پیگیری کنند و کسی با شلوغ کردن و به خیابان آمدن و آتش زدن به جایی نمی‌رسد. بنابراین همه اذعان دارد که مطالبات خود را در درون نظام و نه در مقابل نظام می‌توانند پیگیری کنند.


دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: مردم در انتخابات با نه به اشخاص و آری به امضاها رأی دادند. اصولگرایان باید سرمایه مردمی خود را حفظ و مراقبت کنند چرا که 670 هزار رأی در  تهران یک رقم بزرگ و قابل‌اعتنایی است که می‌توان با آن حرکت مصلحانه انجام داد.


باهنر افزود: در تهران اصولگرایان 40 درصد و اصلاح‌طلبان 60 درصد آرای مردم را کسب کردند اما چون انتخابات ما تناسبی نیست ما در تهران 30 به هیچ شدیم درحالی‌که در کشورهای عراق،ترکیه و پاکستان انتخابات تناسبی است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اعضای جامعه اسلامی مهندسین به موضوع حقوقهای نجومی اشاره کرد و گفت: متأسفانه در بذل و بخشش از بیت‌المال اهل بخشش هستیم و امروز هم دیدیم که حقوقهای نجومی 3 مدیرعامل بانک را زیر گرفت.


باهنر به  ائتلاف اصولگرایان اشاره کرد و گفت: این ائتلاف متشکل از 22 نفر بود و با همت جامعه روحانیت و آیت الله موحدی کرمانی تشکیل شد قدم بسیار خوبی است و نباید سرمایه شورای ائتلاف برای دوره‌های بعد از دست برود.


وی در پایان به سخنان اخیر مرتضی نبوی مبنی بر تشکیل پارلمان اصولگرایی اشاره کرد و گفت: این مسئله قابل بررسی است و ما می‌توانیم با ایجاد پارلمان اصولگرایان از ایجاد مشکل در انتخابات مختلف جلوگیری کنیم و همان‌طور که آقای حداد عادل گفت ما باید باور کنیم که به تنهایی هیچ چیز نیستیم.


منبع : خبرگزاری تسنیم

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :