موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/82590 :کد

0

کاهش رتبه اعتباری اتحادیه اروپا در پی خروج انگلیس

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۹
تعداد بازدید : ۱۷۰   
 تحلیل ایران -کاهش رتبه اعتباری اتحادیه اروپا در پی خروج انگلیس

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مشکلاتی برای این اتحادیه همراه داشته است که یکی از آنها کاهش رتبه اعتباری این اتحادیه بوده است.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مشکلاتی برای این اتحادیه همراه داشته است که یکی از آنها کاهش رتبه اعتباری این اتحادیه بوده است.


موسسه اعتبار سنجی «استاندارد اند پورز» که به نام «اس اند پی» بیشترشناخته شده است، رتبه اعتباری این اتحادیه را از رتبه اعتباری AA+ به AA کاهش داد. این امر باعث می شود که هزینه‌های استقراض در بین کشورهای عضواین اتحادیه بالا برود.


به گزارش تحلیل ایران، در بیانیه این موسسه اعتبارسنجی آمده است: «در پی تصمیم رای دهندگان انگلیسی برای ترک اتحادیه اروپا، ما در ارزیابی خود در مورد انسجام اتحادیه اروپا تجدید نظر کرده ایم و از نظر ما این عامل (انسجام) حالا دیگر عاملی مثبت در اعتبارسنجی محسوب نمی شود و امری عادی است.»


شرکت های سرمایه گذاری بین المللی با استفاده از گزارش های شرکت های اعتباری سنجی  ضریب اطمینان سرمایه گذاری و یا حتی احتمال ورشکستگی سرمایه گذاری را تعیین می کنند.


در روزهای اخیر نگرانی ها در مورد تاثیر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر کاهش سود شرکتها و اعتبارات دولتی در اروپا، امریکا، و حتی ژاپن رو به افزایش بوده است.


در پی برگزاری همه پرسی در بریتانیا برای خروج و یا ماندن دراتحادیه اروپا که هفته گذشته برگزار شد و مردم این کشور رای به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دادند، موسسات اعتبار سنجی بین المللی، رتبه اعتباری بریتانیا را کاهش دادند.


موسسه اعتباری «اس اند پی» اعلام کرد رتبه اعتباری انگلیس را از AAA به AA تنزل داد. این موسسه همچنین هشدار داد که ممکن است رتبه اعتباری انگلیس باز هم تنزل پیدا کند.


 موسسه اعتبار سنجی مودیز پس از اعلام نتایج همه پرسی در بریتانیا رتبه اعتباری «اوراق قرضه دولتی» انگلیس را از وضعیت «ثبات» به «منفی» تغییر داد. این موسسه اعتبارسنجی هشدار داد رشد اقتصادی انگلیس پس از این ضعیف تر خواهد شد و سیاست های اقتصادی این کشور ممکن است با شکست مواجه شود و قدرت مالی دولت انگلیس در همین راستا کاهش خواهد یافت.


مودیز رتبه اعتباری انگلیس را همچنان AA+ دانست. این رتبه سه سال پیش از AAA  به رتبه کنونی تنزل یافته بود.


موسسه اعتبارسنجی فیچ به دنبال رأی انگلیسی‌ها برای خروج از اتحادیه اروپا، رتبه اعتباری این کشور را به AA- کاهش داد.


منبع :پرس تی وی فارسی

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :