موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/82650 :کد

0

وزرای امورخارجه ترکیه و روسیه با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۹
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -وزرای امورخارجه ترکیه و روسیه با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند

در پی ارسال نامه اردوغان به پوتین و عذرخواهی رسمی وی از روسیه و درخواست عادی سازی روابط، وزیر امورخارجه ترکیه در سفری به روسیه امروز با همتای خود دیدار و گفت و گو کرد.

در پی ارسال نامه اردوغان به پوتین و عذرخواهی رسمی وی از روسیه و درخواست عادی سازی روابط، وزیر امورخارجه ترکیه در سفری به روسیه امروز با همتای خود دیدار و گفت و گو کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، رسانه های ترکیه با کد فوری آغاز دیدار مولود چاوش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه را تحت عنوان « پس از گذشت هفت ماه سردی در روابط» منتشر کردند.


این دیدار در حاشیه نشست سازمان همکاری اقتصادی کشورهای حوزه دریای سیاه که در سوچی روسیه برگزار می شود، صورت گرفت.
چاوش اوغلو با سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه در باره روند عادی سازی مناسبات دو کشور گفت و گو کرد. 


ترکیه، روسیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، ‌گرجستان، مولداوی، اوکراین، بلغارستان و رومانی اعضای سازمان همکاری های اقتصادی کشورهای حوزه دریای سیاه هستند. 
رسانه های ترکیه دوشنبه گذشته از ارسال نامه ای از سوی رئیس جمهوری ترکیه به رئیس جمهوری روسیه و ابراز تاسف و عذرخواهی از وقوع حادثه سقوط جنگنده روسیه و کشته شدن خلبان آن توسط ارتش ترکیه خبر دادند. 


رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در نامه خود به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه خواهان بهبود مناسبات دو کشور و توسعه همکاریها در منطقه و در مبارزه مشترک با تروریسم شده است. 


روابط آنکارا و مسکو از زمان سرنگونی جنگنده روسیه به دست ارتش ترکیه در آذر ماه سال گذشته رو به سردی گذاشته و روسیه تحریم هایی را علیه ترکیه به مورد اجرا گذاشته است. 


منبع: ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :