موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82668 :کد

0

امام خمینی(ره)روزقدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۲۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -امام خمینی(ره)روزقدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که امام خمینی (ره) روز قدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که امام خمینی (ره) روز قدس را تعیین کرد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه خبری المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و به مناسب روز جهانی قدس سخنرانی کرد.


روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص کردن مسئولیت‌هاست

 

سید حسن نصر الله در ابتدای سخنرانی خود تاکید کرد که روز قدس روزی برای ترسیم تاریخ و مشخص کردن مسئولیت‌ها است. امام خمینی (ره) این روز را قرار داد تا مسئله فلسطین زنده بماند و مردم آن را فراموش نکنند.

 

اسرائیل باید از هستی محو شود

 

نصرالله تاکید کرد که اسرائیل باید از هستی محو شود تا اینکه حق به صاحبان اصلی آن باز گردد و نباید در برابر این دشمن کرنش کرد. ضعف ممکن است مانع از جنگ با دشمن شود؛ ولی نباید باعث تسلیم شدن در برابر دشمن یا به رسمیت شناخت و یا کوتاهی در برابر دشمن شود.

 

ملت‌های ما هرگز از آرمان فلسطین دست نخواهند کشید

 

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: کسانی هستند که منطقه را به سوی بحران و جنگ می‌کشانند و اینگونه عمل می‌کنند که گویا اصلا کسی وجود ندارد که بخواهد با اسرائیل بجنگد یا به قضیه فلسطین اهتمامی داشته باشد. کسانی هستند که امکانات مادی و نظامی گسترده ای برای از کار انداختن کشورها، جنبش ها و فرهنگ مقاومت به کار بسته‌اند. تمامی نوکران و ابزارهای اسرائیل باید بدانند که هرگز جنبش‌ها و کشورهای ما از فلسطین و آرمان قدس دست نخواهند کشید. کشورهایی که علیه ما توطئه کرده‌اند باید از اینکه ملت‌های ما از مقاومت دست بکشند ناامید شوند.

 

برخی از کشورها اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند

 

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به خارج کردن اسم ائتلاف عربستان از لیست سیاه سازمان ملل تاکید کرد: سازمان ملل ترسو است؛ چرا که از اتهام عربستان به تجاوز به حقوق مردم یمن چشم پوشی کرد. برخی از کشورها با سرکوب تظاهرات مردمی علیه اشغالگری و اقدامات اشغالگران، اسرائیل را از یک خطر حتمی نجات دادند. اگر برخی از نظام ها تلاش مادی و انسانی که در سوریه و یمن هزینه کردند برای فلسطین خرج می کردند، قدس تا به الان 10 بار آزاد شده بود. کسانی هستند که به ادامه جنگ در منطقه و از کار انداختن هرگونه راه حل سیاسی اصرار دارند.

 

سید حسن نصرالله با اشاره به اظهارات مقامات اسرائیلی در کنفرانس هرتسلیا گفت: سخنان رهبران اسرائیل در این کنفرانس نشانگر ترس اسرائیل از شکست داعش در سوریه است. بیشتر سخنرانی‌ها در هرتسلیا در مورد حزب الله و لبنان بود و یک مجموعه از تهدید و ارعاب را در دل خود داشت.

 

نصرالله خطاب به اسرائیلی‌ها گفت: تهدیدها و سخنان شما هیچ چیز جدیدی ندارد؛ شما فقط پرحرفی می‌کنید. مقاومت ما اراده جنگ و قدرتی نظامی و انسانی در اختیار دارد که خود را از داخل به دشمن تحمیل کرده است.

 

حملات اخیر البقاع از هر نظر تحولی خطرناک است

 

سید حسن نصر الله با اشاره به حملات اخیر داعش در منطقه القاع لبنان گفت: حملات داعش در القاع یک تحول بسیار خطرناک در چند وقت اخیر است. این تعرض‌ها منطقه البقاع و اهالی آن را هدف قرار داده بود. این افراد انتحاری که در منطقه البقاع دست به حمله زدند از مدت زمان طولانی در اختیار داعش بودند. شهرک القاع یک شهرک شیعی نیست بلکه مسیحی است و اکثریت آن نیز طرفدار حزب الله نیستند و این شهرک یک گرایش سیاسی متفاوت از حزب الله دارد.

 

آبشخور اندیشه داعش و جبهه النصره تفکر آل سعود است

 

دبیر کل حزب الله لبنان با اشاره به انفجار های فرودگاه استانبول ترکیه گفت: 3 انفجار انتحاری داعش در فرودگاه آتاتورک با وجود حمایت ترکیه از گروه های تروریستی رخ داد. اردوغان و حزب و طرفدارانش با وجود حمایت از گروه های تکفیری ولی از نظر داعش کافر هستند. انفجار انتحاری استانبول از اندیشه داعش و النصره تغذیه می‌شود که آبشخور این دو اندیشه تفکر آل سعود است.

 

اگر جنگ پیش دستانه حزب الله در سوریه نبود عناصر انتحاری داعش به تمامی نقاط لبنان حمله می‌کردند و روزانه 8 فرد انتحاری و ده‌ها خودروی بمب گذاری شده به لبنان وارد می‌شد.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :