موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82682 :کد

0

پوتین: با پیوستن فنلاند به ناتو منتظر واکنش روسیه باشید

  جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۲
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -پوتین: با پیوستن فنلاند به ناتو منتظر واکنش روسیه باشید

رئیس جمهور روسیه هشدار داد که در صورت پیوستن فنلاند به ناتو، روسیه نیروهای خود را به مجاورت مرزهای مشترکش با فنلاند گسیل خواهد کرد.

 

 

رئیس جمهور روسیه هشدار داد که در صورت پیوستن فنلاند به ناتو، روسیه نیروهای خود را به مجاورت مرزهای مشترکش با فنلاند گسیل خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز،‌ «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در دیدار با «سائولی نینیستو» همتای فنلاندی خود گفت که چنانچه فنلاند به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بپیوندد و نیروهای مسلح این کشور به بخشی از ائتلاف نظامی غرب تبدیل شوند، روسیه نیروهای خود را به مجاورت مرزهای روسیه- فنلاند گسیل خواهد کرد.

 

پوتین گفت: «چنانچه آنها [نیروهای نظامی فنلاند] بخشی از شالوده نظامی ناتو شوند،‌ طی تنها یک شب نیروهای این ائتلاف [ناتو] در مجاورت مرزهای فدراسیون روسیه قرار خواهند گرفت. در اینصورت آیا فکر می کنید که ما اجازه می دهیم نیروهای روسیه در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری [از مرز] باشند؟!»

 

وی در ادامه افزود که با پیوستن فنلاند به ناتو، روسیه نیروهای خود را به مرزهای غربی این کشور اعزام خواهد کرد.

 

گفتنی است که یک رزمایش نظامی با حضور ۲۳۰۰ نیروی نظامی فنلاندی و ۱۸۵ نیروی نظامی آمریکایی و همچنین صدها فقره سخت افزار نظامی از جمله بیست وسیله نقلیه زرهی «استرایکر» دوم ماه مه سال جاری در روستایی در غرب فنلاند برگزار شد.

 

این رزمایش نظامی مشترک بحث و جدل بسیاری را در کشور فنلاند به راه انداخت،‌ زیرا این کشور اروپای شمالی به رغم افزایش فشارها و ادعاهای ناتو مبنی بر وجود تهدید از جانب شرق،‌ موضع بی طرف خود را همچنان حفظ کرده است. نتایج یک نظرسنجی انجام شده توسط دولت فنلاند در اواخر ماه آوریل نیز نشان داد که ۵۵ درصد از مردم فنلاند با پیوستن این کشور به ناتو مخالف هستند و تنها ۲۲ درصد نظر موافق دارند.

 

منبع:مهر

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :