موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82702 :کد

0

یک ائتلاف بین المللی کارآمد تنها راه مبارزه با تروریسم است

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۳۴
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -یک ائتلاف بین المللی کارآمد تنها راه مبارزه با تروریسم است

نماینده دائم سوریه درسازمان ملل گفت: تنها راه مبارزه با تروریسم تشکیل یک ائتلاف بین المللی کارآمد با حضور کشورهای درگیر با تروریست ها به ویژه سوریه است.

نماینده دائم سوریه درسازمان ملل گفت: تنها راه مبارزه با تروریسم تشکیل یک ائتلاف بین المللی کارآمد با حضور کشورهای درگیر با تروریست ها به ویژه سوریه است.

 

به گزارش تحلیل ایران خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بشار الجعفری روز جمعه در جلسه ای با عنوان 'راهبرد جهانی سازمان ملل در مبارزه با تروریسم' در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک افزود: هرتلاشی برای مبارزه با تروریسم که برخلاف بندهای منشور سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با کشورهای درگیر مبارزه با تروریسم انجام شود شکست خواهد خورد.


وی نسبت به تلاش برخی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد برای دخالت نظامی در سوریه با استناد به ماده 51 منشور سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه هشدار داد و آن را نقض بندهای منشور و به بازی گرفتن قوانین بین المللی دانست.


الجعفری بیان کرد هیات سوریه در سازمان ملل تاکنون بارها درباره آسیب های واردشده به شهروندان، زیربناها، تاسیسات اقتصادی، چاه ها و پالایشگاه های نفت و میدان های گازی در عملیات های هوایی ائتلاف بین المللی موسوم به مبارزه با تروریسم که آخرین مورد آن بمباران کارخانه شکر، انبارهای کالاهای مصرفی، مدرسه الغسانیه و تخریب چند پل و سیلوهای شهر منبج بود را درنامه ها و گزارش های رسمی به دبیرکل و رئیسان شورای امنیت اعلام کرده است، آیا هدف ازاین حمله ها ازبین بردن داعش است ؟ یا ویران کردن سوریه است.


وی تاکید کرد: هم اکنون جلوگیری از اندیشه های تکفیری و تندروانه و تشویق به خشونت و تروریسم و تلاش برای خشکاندن سرچشمه های کمک های مالی به گروه های تروریستی به صورت مستقیم توسط برخی از کشورها و غیر مستقیم از طریق فروش نفت و گاز و آثارباستانی به برخی دیگر تامین می شود ضروری است.


نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت: متاسفانه برخی از اعضای شورای امنیت امروز از گنجاندن نام برخی از این تروریست ها در لیست گروه های تروریستی جلوگیری و تلاش می کنند با 'میانه رو' نامیدن؛ آن ها را قانونی معرفی کنند.


الجعفری اضافه کرد: برخی ازاین اعضاء در روزهای گذشته با درخواست سوریه مبنی بر گنجاندن گروهک تروریستی 'ارتش محمد ابوعبیده المهاجر' در لیست گروهای تروریستی برغم بیعت این گروه با جبهه النصره مخالفت کردند.


وی افزود: چگونه گروه های تروریستی که سران و فرماندهان آنها ابو مسعود اللیبی، ابومریم التونسی، ابوحفص المصری و ابوهاجرالفرانسی


هستند را می توان مخالفان سوری میانه رو دانست و چگونه می توانیم با تروریسم مبارزه کنیم درحالی که برخی طرف ها، از گروه های تروریستی حمایت و دفاع می کنند و نیروهای آنها را از مرزهای شمالی و جنوبی ما راهی سوریه و عراق می کنند.


الجعفری اظهارکرد: چالش های بزرگی درمقابل کشورهای عضو سازمان ملل قراردارد زیرا پدیده تروریست های خارجی که براساس گزارش های سازمان ملل ده ها هزار تن از آن ها از 115 کشور و با تسهیلات عربستان، قطر و ترکیه به سوریه و عراق اعزام شده اند، میزان احترام و پایبندی این کشورها را به وظیفه خود درمبارزه با تروریسم زیرسوال می برد و ما را وادار به بازخواست این کشورها به دلیل زیرپا گذاشتن قوانین بین المللی می کند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :