موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/82715 :کد

0

مطالبات معوق بانکها کابوس تلخ کارخانه‌ها !

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۰
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -مطالبات معوق بانکها کابوس تلخ کارخانه‌ها !

یک مقام مسئول کارگری می گوید دولت باید به تولیدکنندگانی که به دلیل بدهی معوق از تولید بازمانده یا سرمایه در گردش ندارند با تامین مواد اولیه و تزریق نقدینگی کمک کند.

یک مقام مسئول کارگری می گوید دولت باید به تولیدکنندگانی که به دلیل بدهی معوق از تولید بازمانده یا سرمایه در گردش ندارند با تامین مواد اولیه و تزریق نقدینگی کمک کند.

 

به گزارش تحلیل ایران رحمت الله پورموسی ـ اظهار کرد: بسیاری از بنگاههای اقتصادی به دلیل اعمال تحریم‌ها دچار بحران مالی و ورشکستگی شدند و تا مرز تعطیلی پیش رفتند از این رو دولت باید با اعطای وام و تسهیلات و تزریق نقدینگی کمک کند تا دوباره سرپا شوند.


وی با اشاره به شرایط بد کارخانه‌ها و بنگاههای تولیدی در دوران تحریم، پیشنهاد کرد:دولت با استمهال بدهی‌ معوق و تامین مواد اولیه مورد نیاز کارخانه‌ها جلوی تعطیلی و ورشکستگی آنها و بیکار شدن کارگران را بگیرد.


این مقام مسئول کارگری در ادامه توصیه کرد: وقتی هزینه ایجاد شغل بالا است بهترین کار این است که اشتغال موجود را حفظ کنیم.


پورموسی متذکر شد: برای آنکه یک شغل ایجاد شود دستکم به ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان هزینه نیاز است در حالی که از دست دادن کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی قدیمی مثل ارج به دلیل بسته شدن کارخانه‌ و تعدیل نیروهای کار، هزینه بسیاری به کشور تحمیل می‌کند.


دبیرکانون شورای اسلامی کار خراسان رضوی در پایان با اشاره به هدفگذاری دولت برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری، افزود: در حال حاضر با آمار بالای بیکاران در کشور رو به رو هستیم که فارغ التحصیلان جویای کار نیز به آنها اضافه شده است و اگر تعداد بیکارانی که از بنگاههای تولیدی اخراج و بیکار می‌شوند را هم به آنها اضافه کنیم ما را بیش از پیش وادار به ایجاد شغل می‌کند.منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :