موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/8276 :کد

0

تاسیسات نظامی و فرودگاه‌های عربستان در تیررس ارتش یمن

  یکشنبه ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۲:۴۰
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -تاسیسات نظامی و فرودگاه‌های عربستان در تیررس ارتش یمن

:سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن به رژیم سعودی هشدار داد که تجاوزات نظامی این رژیم به تاسیسات غیرنظامی،فرودگاه‌ها و بنادر بی پاسخ نمی‌ماند

به گزارش تحلیل ایران،سرتیپ"شرف لقمان" سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد ادامه تجاوزات دشمن سعودی به مراکز غیرنظامی،فرودگاه‌ها و بنادر یمن با اقدامات مشابه پاسخ داده خواهد شد و تمام تاسیسات نظامی و فرودگاه‌های رژیم سعودی در تیررس ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خواهند بود.

لقمان در بیانیه‌ای که خبرگزاری رسمی یمن منتشر کرد، از شهروندان عربستانی در استان أبها خواست از تمام تاسیسات نظامی و فرودگاه‌ها برای حفظ جان خود دور شوند.

وی تصریح کرد ارتش یمن و کمیته‌های مردمی مصمم هستند در صورتی که رژیم آل سعود تجاوزات ظالمانه خود به یمن را متوقف نکند و دستانش را که آغشته به خون یمنی‌هاست از دخالت در امور داخلی یمن دور نکند،مقابله‌ به مثل خواهند کرد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت نادیده گرفته شدن جنایات متجاوزان از سوی جامعه ‌بین المللی، هیچ راهی در برابر یمنی‌ها نمی‌گذارد مگر اینکه گزینه‌های استراتژیک را برای پاسخ به متجاوزان اجرا کنند که بسیار شدیدتر و کوبنده‌تر از اقدامات روز گذشته در انهدام پایگاه‌های نظامی سعودی در مرزهای مشترک با یمن خواهد بود.

سرتیپ لقمان از ایستادگی و فداکاری نیروهای مسلح، نیروهای امنیتی و دیگر قشرهای مختلف مردم به ویژه کمیته‌های مردمی در برابر تجاوزات دشمن سعودی و دفاع آنها از سرزمین،ناموس،اعاده کرامت و بازپس گیری تصمیم‌گیری و رهایی از استبداد قدرت‌های سلطه‌گر بر امور ملت‌های‌عربی تمجید کرد.

وی افزود دروغگویی شبکه‌ها و رسانه‌های وابسته به متجاوزان درباره روند حوادث از طریق تبلیغ پیروزی‌های صوری نیروها و مزدوران خائنش تنها یک هیاهوی رسانه‌ای بیش نیست که نتیجه نهایی این فریبکاری‌ها، پیروزی قریب‌الوقوع یمن بر گروه‌ها و کشورهای ائتلاف شرارت خواهد بود.

لقمان در پایان بیانیه خود تاکید کرد نهادهای نظامی و امنیتی همواره به یک عنوان یک نیروی بازدارنده و کوبنده در دستان ملت و صخره استواری باقی خواهند ماند که اوهام و آرزوهای متجاوزان برای متلاشی‌کردن سرزمین و شعله ور کردن آتش فتنه در یمن را برباد خواهد داد.

وی از تمام مردم یمن خواست هوشیاری خود را حفظ کرده و دروغگویی و شایعات دشمنان و مزدورانشان را باور نکنند و به مسئولیت خود در داخل شهرها و روستاها در حفظ امنیت و ثبات از طریق همکاری با نیروهای امنیتی عمل کنند.

 

تسنیم

                               

یمن     عربستان     پایگاه نظامی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :