موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جامعه

a/82766 :کد

0

تهدید بانک جهانی به قطع کمک های مالی برای بازسازی نپال

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۱:۱۰
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -تهدید بانک جهانی به قطع کمک های مالی برای بازسازی نپال

بانک جهانی،دولت نپال را به قطع کمک های بین المللی جمع آوری شده برای بازسازی این کشور، در صورت تغییر شرایط دریافت کمک مالی به متقاضیان تهدید کرد.

بانک جهانی،دولت نپال را به قطع کمک های بین المللی جمع آوری شده برای بازسازی این کشور، در صورت تغییر شرایط دریافت کمک مالی به متقاضیان تهدید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،دولت نپال به تازگی،شرایط در نظر گرفته شده برای پرداخت کمک هزینه ساخت وام های مسکونی تخریب شده بر اثر زمین لرزه را از سه قسط به دو قسط کاهش داده است.
بانک جهانی به عنوان مسئول صندوق اهداکنندگان کمک های بین المللی برای بازسازی نپال در نامه ای به 'بیشنو پاودل' وزیر اقتصاد نپال اخطار کرد نپال باید به ضوابط و قوانینی که اهداکنندگان برای پرداخت کمک اعلام کرده اند، متعهد باشد.


دولت نپال یک هزار و 846 دلار را برای ساخت هر واحد مسکونی تخریب شده براثر زلزله سال گذشته در نظر گرفته است .


بر اساس توافق انجام شده با اهدا کنندگان جهانی، دولت نپال موظف است کمک هزینه ساخت مسکن را در سه قسط بر اساس رعایت عدالت، ساخت و ساز ایمن، مالکیت و شفافیت در اختیار صاحبان واحدهای تخریب شده ناشی از زلزله قرار دهد.


دولت نپال روز چهارشنبه در پارلمان این کشور اعلام کرد که با صندوق جهانی برای تغییر این توافق و کاهش اقساط به دو قسط گفت وگو می کند.


'تاکویا کامتا' مدیر بانک جهانی در نپال در نامه ای به وزیر اقتصاد این کشور اعلام کرد براساس قوانین توزیع کمک هزینه مسکن نخست باید افراد واجد الشرایط مشخص و سپس بر اساس عدالت ،ساخت و ساز ایمن ،مالکیت و شفافیت اقدام به توزیع این کمک ها شود.


بانک جهانی نگران است که اهدای کمک هزینه های مسکن در دو قسط باعث نادیده گرفتن ساخت واحدهای مسکونی ایمن و مقاوم در برابر زلزله شود.


صندوق جهانی اهدا کنندگان کمک زیر نظر بانک جهانی ،کمک مالی به ارزش 500 میلیون دلار را برای بازسازی واحدهای خسارت دیده براثر زمین لرزه سال گذشته در نظر گرفته است .


براثر زمین لرزه اردیهشت ماه سال گذشته در نپال که مرگبارترین زمین لرزه در تاریخ این کشور بود حدود حدود 9 هزار نفر کشته و بیش از 22 هزار نفر مصدوم شدند.


دراین زمین لزره حدود 900 هزار واحد مسکونی ،اداری و دولتی تخریب و یا دچار خسارت شد.
براساس گزارش های منتشر شده ،براثر این زمین لرزه حدود 35 هزار مدرسه و 956 بیمارستان تخریب شد.


مقامات دولتی،هزینه بازسازی این کشور را 6.6 میلیارد دلار تخمین زده اند که 4.1 میلیارد دلار آن تاکنون از طریق کمک های بین المللی تامین شده است .


با گذشت بیش از یک سال از زمین لرزه نپال تاکنون فقط 308 هزار دلار از این کمک ها در اختیار مردم قرار گرفته است .


پس از گذشت بیش از یک سال از زلزله مخرب نپال، دولت این کشور هنوز گرفتار سیاست گذاری و اجرایی کردن کمک های مالی بین المللی برای بازسازی است .


منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :