موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی هواشناسی

a/82839 :کد

0

بروز‌ گرد و خاک در مناطق جنوب‌شرق و جنوب‌غرب کشور

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۲
تعداد بازدید : ۳۰۷   
 تحلیل ایران -بروز‌ گرد و خاک در مناطق جنوب‌شرق و جنوب‌غرب کشور

وزش باد شدید در ۳ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل تداوم دارد، امروز به دلیل وزش باد نسبتاً شدید پدیده گردوخاک برای ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.وزش باد شدید در ۳ روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل تداوم دارد، امروز به دلیل وزش باد نسبتاً شدید پدیده گردوخاک برای ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.


به گزارش تحلیل ایران، طبق نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی به تدریج جریانات روی دریای خزر به سمت شمال می‌رود که پیامد آن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور، مواج شدن دریای خزر و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت برای سواحل خزر به ویژه شرق این دریاچه و شمال شرق کشور است.


روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری در ساعات بعدازظهر برای برخی از مناطق شمال غرب بارش پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت انتظار داریم؛ شدت بارش‌ها روز یکشنبه و دوشنبه در استان‌های گلستان و خراسان شمالی است.


در 3 روز آینده وزش باد شدید در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل تداوم دارد؛ امروز به دلیل وزش باد نسبتاً شدید پدیده گردوخاک برای استان‌های ایلام و خوزستان دور از انتظار نیست.


در 3 روز آینده خلیج فارس و شرق دریای عمان مواجه پیش‌بینی می‌شود که این شرایط در شرق دریای عمان روزهای یکشنبه و دوشنبه تشدید خواهد شد.


آسمان تهران فردا کمی ابری در بعد از ظهر وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 38 و 23 درجه خواهد بود.


در 24 ساعت آینده اهواز با دمای 46 درجه بالای صفر و پس از آن قم و یزد با دمای 44 درجه بالای صفر و شیراز با دمای 41 درجه بالای صفر‌ گرم‌ترین شهرهای کشور خواهند بود، در همین مدت اردبیل با دمای 10 درجه بالای صفر و شهرکرد، با دمای 14 درجه بالای صفر خنک‌ترین شهرهای کشور خواهند بود.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :