موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/82853 :کد

0

شکست ناامیدکننده شاگردان لوزانو مقابل ایتالیا

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۰۳   
 تحلیل ایران -شکست ناامیدکننده شاگردان لوزانو مقابل ایتالیا

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ جهانی والیبال مقابل ایتالیا تن به شکست ۳ بر صفر داد.تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار خود در هفته سوم لیگ جهانی والیبال مقابل ایتالیا تن به شکست ۳ بر صفر داد.


به گزارش تحلیل ایران،‌ تیم ملی والیبال ایران که هفته سوم لیگ جهانی را با پیروزی دلچسب مقابل صربستان آغاز کرده بود، شنبه شب در دومین دیدارش در چارچوب این مسابقات با نتیجه 3 بر صفر مغلوب ایتالیا شد. رائول لوزانو در شروع بازی دوم ایران در هفته سوم لیگ جهانی مقابل ایتالیا از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، محمدجواد معنوی‌نژاد، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) استفاده کرد.


بازیکنان هر دو تیم در ابتدای بازی خیلی محتاطانه به ارزیابی هم پرداختند و در این بین بازیکنان ایتالیا با حملات مؤثرتر از ایران پیش افتادند. سرمربی جوان ایتالیا در این بازی هم از ایوان زایتسف، ستاره تیمش در پست غیرتخصصی دریافت‌کننده و در کنار عثمانی خوانتورنا استفاده کرد. بازیکنان ایران، امتیازات زیادی از اشتباهات حریف در این ست کسب کردند، در حالی که حملات آنها،‌ کارآیی حملات بازیکنان ایتالیا را نداشت. ست نخست مسابقه با برتری 25 بر 20 آتزوری تمام شد.


تیم ایران در پایان ست نخست، 10 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 17 امتیاز از اسپک،‌ دو امتیاز از دفاع و شش امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست آوردند.


ملی‌پوشان والیبال ایران در بازی‌های گذشته خود به‌ویژه بازی اخیر مقابل صربستان نشان دادند که بیش از هر چیزی به تمرکز و روحیه نیاز دارند. علاوه بر این استفاده از بازیکنان سرعتی،‌ برگ برنده پاسورها در آن بازی بود. بازیکنان ایتالیا در ست دوم بازی امروز حداکثر استفاده را از دفاع روی تور خود بردند و در نهایت 25 بر 20 برنده شدند.


تیم ایران در پایان ست دوم، 22 امتیاز از اسپک، دو امتیاز از دفاع، دو امتیاز مستقیم از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 31 امتیاز از اسپک،‌ چهار امتیاز از دفاع،‌ یک امتیاز از سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست آوردند.


در ست سوم شاهد بازی پراشتباهی از بازیکنان ایران بودیم، ضمن اینکه حمایت و توپ‌گیری داخل میدان مناسبی در زمین ایران انجام نمی‌شد. باز هم عوامل روحی و حمایتی به کمک بازیکنان ایران آمد و شاگردان لوزانو به جریان بازی برگشتند، اما آنها نتوانستند قدر فرصت پیش آمده را بدانند و در نهایت با امتیاز 25 بر 21 مغلوب ایتالیا شدند.


تیم ایران در پایان این دیدار، 34 امتیاز از اسپک، چهار امتیاز از دفاع، دو امتیاز مستقیم از سرویس و 21 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 46 امتیاز از اسپک،‌ 9 امتیاز از دفاع،‌ 3 امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران به‌دست آوردند.


این هشتمین رویارویی دو تیم در لیگ جهانی و پنجمین پیروزی ایتالیا بود.

در ادامه دیدارهای هفته سوم لیگ جهانی والیبال در تهران از ساعت 18 فردا (یکشنبه) صربستان به مصاف ایتالیا می‌رود و تیم ایران در آخرین بازی خود از ساعت 21 با آرژانتین روبه‌رو می‌شود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :