موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82855 :کد

0

آزمایش موشک قاره‌پیمای «سرمت» توسط روسیه

  شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۱۶۵۲   
 تحلیل ایران -آزمایش موشک قاره‌پیمای «سرمت» توسط روسیه

روسیه از تمهیدات خود در مهیا نمودن موشک قاره‌پیمای جدید «سرمت» با بردی بیش از ۱۱ هزار کیلومتر و حمله به اهداف دوردست حتی در قطب شمال و جنوب خبر داده است.روسیه از تمهیدات خود در مهیا نمودن موشک قاره‌پیمای جدید «سرمت» با بردی بیش از ۱۱ هزار کیلومتر و حمله به اهداف دوردست حتی در قطب شمال و جنوب خبر داده است.


به گزارش تحلیل ایران، روسیه قصد دارد آزمایش‌هایی را بر موشک جدید بالستیک قاره پیمای خود به نام «سرمت» انجام دهد. این موشک  پیشرفته قرار است سال 2018 در خدمت ارتش روسیه قرار گیرد.


«ویکتور یسین» فرمانده سابق نیروهای موشکی روسیه در گفت‌و‌گو با روزنامه «ایزوستیا» گفت که موشک‌های سرمت جایگزین موشک‌های قدرتمند «RS-20V Voevoda» که در ناتو «SS-18 Mod.3 Satan» نام دارند، خواهند شد.


موشک‌های «وئو ودا» بیش از 25 سال است که در خدمت ارتش روسیه بوده و هرکدام قادر به حمل 10 مگاتن کلاهک هسته‌ای و بردی بیش از 11هزار کیلومتر هستند.


مقام ارشد نظامی سابق روسیه در این زمینه گفت: «نیازهای اولیه برای نسل بعدی موشک‌ها غلبه بر سامانه‌های دفاع موشکی کنونی آمریکا است.»


 این مقام سابق روسی اظهار داشت که این موشک جدید قاره پیما باید قادر به رسیدن و اصابت به اهدافی در قطب شمال و جنوب باشد بنابر این برد پرتاب باید به طور قابل توجه و در قیاس با موشک‌های قبلی افزایش یابد.


 بر این اساس، این موشک جدید همچنین به سامانه ضد دفاع موشکی نیز مجهز خواهد شد و در آینده قادر به نبرد برابر سلاح‌های فضایی می‌شود.


«یوری بوریسوف» معاون وزیر دفاع روسیه که معاون صنایع دفاعی این کشور را نیز عهده‌دار است، عنوان داشت که برد موشک‌های جدید متجاوز از 11 هزار کیلومتر خواهد بود.


 کارشناسان نظامی  ضمن دست یافتنی نامیدن این مسئله عنوان کردند که موشک سرمت می‌تواند به مدد فرمول بهینه شده سوخت و طراحی جدیدش به این هدف برسد.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :