موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی حوزه کشاورزی

a/8289 :کد

0

اختصاص منابع بلوکه شده در توسعه بخش کشاورزی

  دوشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۱:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -اختصاص منابع بلوکه شده در توسعه بخش کشاورزی

منابع بلوکه شده را باید به عنوان سرمایه مولد و توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی استفاده کرد.

منابع بلوکه شده را باید به عنوان سرمایه مولد و توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی استفاده کرد.

عباس پایی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص صادرات و واردات محصولات کشاورزی در دوران پساتحریم اظهار داشت:اقتصاد کشور مشکلات مختلفی دارد که همواره یکی از مشکلات جدی آن واردات بی‌رویه و عدم حمایت از تولید داخل است که از سویی اقتصاد‌دانان به این نتیجه رسیدن که باید اقداماتی در جهت کنترل واردات محصولات خارجی مشابه داخل صورت گیرد.
 
وی افزود: طی سال‌های تحریم تا حدود زیادی واردات محصولات خارجی کنترل شده که در واقع این امر یک دستاورد مهم تلقی می‌شود و از سویی نباید با گشایش تجارت‌های خارجی این دستاردها از دست دهیم زیرا در حال حاضر کشور سهم عمده‌ای در تامین منابع غذایی خود دارد.
 
عضو کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: دولت با سیاست‌های حمایتی از تولید داخل می‌تواند جلوی واردات احتمالی ناشی از گشایش رفع تحریم‌ها را بگیرد.
 
پایی‌زاده در ادامه بیان کرد: بنابراین منابع بلوکه شده باید به عنوان یک سرمایه مولد و توسعه در جهت توسعه زیرساخت‌های کشاورزی و تامین تسهیلات بانکی ارزان قیمت استفاده کرد.
 
وی با اشاره به استراتژی دولت در دوران پساتحریم تصریح کرد:در حال حاضر بسیاری از استراتژی‌ها از سوی دولت اعلام نشده که انتظار داریم در دوران پساتحریم با توجه به پتانسیل‌های داخل و اقتصاد مقاومتی سیاست‌های دولت در راستای افزایش راندمان زیرساخت‌های بخش کشاورزی صنایع، بازارو صادرات باشد. 
                               

کشاورزی     بازار     صادرات     تحریم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :