موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/82910 :کد

0

مهمترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۷:۱۴
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -مهمترین تحولات سوریه در ۲۴ ساعت گذشته

وقوع ۲ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها، برجاماندن دو شهید و ۲ زخمی در حمله تروریست ها به شهرک کفریا و زخمی شدن ۱۶ شهروند سوری در حمله تروریست ها به حلب و حومه دمشق از تحولات سوریه است.

 

وقوع ۲ مورد نقض آتش بس از سوی تروریست ها، برجاماندن دو شهید و ۲ زخمی در حمله تروریست ها به شهرک کفریا و زخمی شدن ۱۶ شهروند سوری در حمله تروریست ها به حلب و حومه دمشق از تحولات سوریه است.

 

به گزارش تحلیل ایران، مرکز روسی نظارت بر روند آتش بس در سوریه اعلام کرد که تروریست های جیش الاسلام طی ۲۴ ساعت گذشته دو بار آتش بس در حومه دمشق را نقض کردند.بنا بر اعلام این مرکز که مقر آن در پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه قرار دارد تروریست های این گروه مواضع ارتش سوریه در نزدیکی مناطق عربین و جوبر در حومه دمشق پایتخت سوریه را مورد حمله خمپاره ای قرار دادند.

مرکز روسی مذکور همچنین اعلام کرد که گروه تروریستی موسوم به جبهه النصره از تلاش های خود برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه دست برنداشته و تروریست های این گروه طی ۲۴ ساعت گذشته محلات المحافظه، شیخ مقصود، الخالدیه و فرودگاه النیرب در شهر حلب و تعدادی از مناطق در حومه این شهر را بمباران کردند.تروریست های جبهه النصره همچنین مناطقی از استان های دمشق و ادلب را نیز مورد هدف قرار دادند.

در همین حال در پی تیراندازی گروه های تروریستی در شهرک تحت محاصره کفریا در حومه شمالی ادلب ۲ نفر شهید و ۲ نفر دیگر زخمی شدند. تروریست های مستقر در شهرک بروما شامگاه شنبه با تیربار به سوی شهرک محاصره شده کفریا آتش گشودند.از سوی دیگر در حملات موشکی تروریست ها به محلات مسکونی حلب ۱۳ نفر زخمی شدند. یک منبع در فرماندهی پلیس حلب اعلام کرد که در حمله تروریست ها به محلات الخالدیه و السلیمانیه حلب ۱۰ نفر زخمی شدند و به منازل شهروندان و زیرساخت ها خساراتی وارد گردید.

مهر نوشت: بر اثر برخورد خمپاره و موشک تروریست ها به محله خیابان نیل حلب نیز سه شهروند زخمی شدند.در همین حال در پی حملات موشکی و خمپاره ای تروریست ها به شهر القطیفه در حومه شمال شرقی دمشق سه نفر از جمله یک کودک زخمی شدند.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :