موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رهبری

a/82927 :کد

0

پاسخ رهبر انقلاب به نامه جهانگیری

  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۷
تعداد بازدید : ۲۷۳   
 تحلیل ایران -پاسخ رهبر انقلاب به نامه جهانگیری

کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند.

 

روزنامه رسالت در شماره یکشنبه 13 تیر با اشاره به پاسخ آیت الله خامنه ای به نامه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مبنی بر درخواست همکاری و مشارکت همه دستگاه ها و نهادهای عمومی کشور با دولت در ایجاد انضباط به ویژه در امور مالی در تیتر یک، نوشت: کلیه دستگاه ها موظفند نسبت به پرداخت های غیرمتعارف حساسیت نشان دهند و قاطعانه با موارد تخلف برخورد کنند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، این روزنامه با انتشار عنوان رجزخوانی های برجامی آمریکا، آورد: در حالی که بدعهدی های آشکار ایالات متحده آمریکا پس از امضای برجام ادامه دارد، مقامات این کشور نسبت به لغو توافق هسته ای در صورت بدعهدی ایران! هشدار داده اند. این رویکرد مقامات آمریکایی سند دیگری دال بر وقاحت و دروغگویی این کشور در جریان توافق هسته ای و پس از آن محسوب می شود. این اظهارات درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود در خصوص برجام پایبند بوده و حتی فراتر از این تعهدات عمل کرده است. با این حال در مقابل شاهد عدم تعهد طرف مقابل نسبت به تعهدات خود هستیم. جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری خود در واکنش به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه واشنگتن چشمان خود را بر روی اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران بسته است گفت:‌ اینکه شما می‌گویید ما چشمان خود را به روی اقدامات بی ثبات کننده ایران بسته‌ایم، نادرست است. من برای کسب اطلاعات بیشتر شما را به وزارت دفاع رجوع می‌دهم.


روزنامه رسالت با انتخاب عنوان دولت درباره قرارداد مخفیانه مالی با آمریکا به مردم توضیح دهد، می نویسد: نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی آیت‌ الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های سیاسی عبادی نماز جمعه مشهد مقدس با انتقاد از قرارداد مالی بانک مرکزی با نهاد بین‌المللی مبارزه با پولشویی، تصریح کرد: عزیزان ما در دولت باید توضیح دهند که چرا در این قرارداد اخیر که متأسفانه شنیدیم رئیس بانک مرکزی هم آن را امضا کرده، آمریکا بر تمام روابط مالی بانک‌های ایران، آن هم روابط مالی با جریان‌های مقاومت که آمریکا آن‌ها را تروریست می‌خواند، مسلط می‌شود؟نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب در جلسه با مسئولان قوه قضائیه خطاب به رئیس این قوه فرمودند «قوه قضائیه باید نسبت به مسائل بین‌المللی نظام دخالت کند و در تمام جریان‌های حقوقی بین‌المللی نظام، وارد عمل شود.»


این روزنامه با اشاره به عنوان حقوق‌های نجومی غارت بیت‌المال است، نوشت: استاد دانشگاه تهران با تاکید بر وجود حقوق‌های چند صد میلیونی در نظام اسلامی را ناشی از دور شدن مسئولان از ارزش‌های انقلابی دانست و گفت:حقوق‌های نجومی غارت بیت‌المال است. حسین کچوئیان جامعه‌شناس و استاد دانشگاه تهران با اشاره به مسئله حقوق‌های نامتعارف، اظهار داشت: تعبیر حقوق‌های نجومی تعبیر درستی برای این رخداد نیست، زیرا باعث می‌شود حقیقت و ماهیت مسئله گم شود.وی با اشاره به اینکه بحث‌های متفاوتی در این زمینه مطرح شد، افزود: مدافعان دولت این اقدام را قانونی می‌دانند، حتی اگر هم این طور باشد، این مسئله دزدی است. جای تعجب است که چرا در فضای عمومی کشور مطالب طوری بیان می‌شود که این موضوع زشت و قبیح به نظر نیاید.


حداکثر دریافتی مدیران عامل بانک‌ها 19 میلیون و 500 هزار تومان؛ عنوان دیگر روزنامه رسالت محسوب می شود، در این مطلب می خوانیم: وزیر اقتصاد درباره اخبار مربوط به تعیین سقف حقوقی مدیران دولتی توضیح داد. علی طیب‌نیا درباره خبرهای مربوط به تعیین سقف برای حقوق مدیران دولتی گفت: بله تعیین سقف حقوقی مدیران طبق آنچه گفته شد مطرح شده، ولی پیشنهاد دولت یا مجلس نیست. تعیین سقف حقوقی برای مدیران را من به شرکت‌ها ابلاغ کرده‌ام که سقف پرداخت‌ها فعلا محدود شود تا تصمیمات اساسی در زمینه موضوع پرداخت‌ها اتخاذ و اعمال شود. وی همچنین بیان کرد: برنامه ما این است که منطبق با شاخص‌های «کارآمدی» و «عدالت»، نظام پرداخت را ساماندهی کنیم تا مشکلات نظام پرداخت در کشور حل شود.در روزهای گذشته اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه حداکثر دریافتی مدیران عامل بانک‌ها 19 میلیون و 500 هزار تومان و حداکثر دریافتی ماهانه مدیران عامل شرکت‌ها 11 میلیون و 200 هزار تومان باشد.


این روزنامه همچنین در صفحه نخست عنوان های «حجت الاسلام علی کشوری: نظام برنامه ریزی کشور به ناکارآمدی مبتلاست»، «سیدحسن نصرالله: مشکل آزادسازی فلسطین حاکمان وابسته عربی است» و «واشنگتن تایمز: قیام مردم آمریکا در راه است» را منتشر کرد.


منبع: ایرنا

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :