موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/82987 :کد

0

اولین آفت فیش‌های حقوقی روحیه زیاده‌خواهی مسئولان است

  یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۸
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -اولین آفت فیش‌های حقوقی روحیه زیاده‌خواهی مسئولان است

دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: اولین آفت فیش‌های حقوقی روحیه زیاده‌خواهی مسئولان است.

دبیرکل جمعیت رهپویان گفت: اولین آفت فیش‌های حقوقی روحیه زیاده‌خواهی مسئولان است.

به گزارش تحلیل ایران؛ علیرضا زاکانی در نشست خبری "ریشه‌های مفاسد اقتصادی و اداری با موضوع فیش‌های نجومی و قراردادهای فسادزا  امروز 13 تیرماه اظهار داشت: ریشه فیش‌های نجومی مدیران و وام‌های سرسام‌آور ریشه‌ای به کسانی بازمی‌گردد که هزاران میلیارد امکانات دارند و سکان‌دار اجرایی کشور می‌شوند.
 
این نماینده ادوار مجلس افزود: برای مثال مدیری یا وزیری که سال 86 در بخش دولتی فعال بود وقتی امکاناتش بعد از وزارت را اعلام می‌کند که بالغ بر هزار میلیارد است باید شاهد چنین مشکلاتی باشیم.

وی تأکید کرد: متأسفانه افرادی از این دست که بر اریکه قدرت تکیه می‌زنند ماحصل آن این است که 50 تا 200 میلیون برای آنها پول خرد باشد.


زاکانی با اشاره به اینکه وقتی در خصوص حقوق معوقه کارکنان و بازنشستگان کشوری از این افراد سوال می‌شود، به راستی با این وجود شما راضی هستید که از بیت‌المال امکانات بردارید سینه سپر می‌کنند و می‌گویند قانونی است، اظهار داشت: وقتی دولت حقوق وزرا را پنج برابر کرد این افراد نه تنها برای خود حقی قائل هستند بلکه ما به ازای آن از جامعه طلبکار نیز می‌باشند.


دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی یادآور شد: با این تفاصیل اولین آفتی که منجر به دریافت حقوق‌های کلان شده است این است که اریکه قدرت به دست کسانی افتاده که روحیه اشرافی‌گری، زیادی‌خواهی و انباشت ثروت در کنار قدرت برایشان موضوعیت دارد.


وی با تأکید بر اینکه دولت برای برخورد با این معضل باید چنین روحیه‌ای را خشک کند تصریح کرد: علاوه بر از بین رفتن چنین روحیاتی دولت باید این مدیران را کنار بگذارد تا کارگزاران نظام افرادی از جنس مردم باشند.
 
 منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :