موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83087 :کد

0

تظاهرکنندگان: صهیونیسم جلوه معاصر استعمار است

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -تظاهرکنندگان: صهیونیسم جلوه معاصر استعمار است

آیین راهپیمایی بزرگداشت روز جهانی قدس، عصر یکشنبه با حضور شمار زیادی از مسلمانان روزه دار و گروه های مدنی حامی مردم مظلوم فلسطین و با فریادهای 'مرگ بر اسرائیل' و 'آزادی قدس' در قلب لندن برگزار شد.

آیین راهپیمایی بزرگداشت روز جهانی قدس، عصر یکشنبه با حضور شمار زیادی از مسلمانان روزه دار و گروه های مدنی حامی مردم مظلوم فلسطین و با فریادهای 'مرگ بر اسرائیل' و 'آزادی قدس' در قلب لندن برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، تظاهرکنندگان در این آیین که در برابر ساختمان مرکزی شبکه «بی بی سی» در قلب لندن آغاز شد، به منظور محکوم ساختن حمایت های سران واشنگتن از جنایتکاران صهیونیستی، پس از طی کردن خیابان آکسفورد که یکی از پرتردد ترین خیابان های شهر لندن و محل حضور گردشگران خارجی است، در برابر سفارت آمریکا تجمع کردند.


راهپیمایان در این آیین که منجر به بسته شدن شماری از خیابان های مرکزی لندن شد، تصاویری از حضرت امام خمینی(ره)، آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، سید حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان، پرچم فلسطین و حزب الله و حماس و پلاکاردها و پارچه نوشته هایی در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت رژیم صهیونیستی حمل می کردند.


راهپیمایان همچنین در شعارهای خود رژیم صهیونیستی را یک رژیم تروریستی و نژادپرست و همانند گروه داعش خوانده و آزادی سرزمین های اشغالی فلسطین را فریاد زدند.


تظاهر کنندگان ضمن سردادن شعارهایی علیه شبکه 'بی بی سی'، سکوت این شبکه در مقابل جنایت های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین را بشدت محکوم کردند.


شرکت کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس همچنین در جریان تجمع شان در برابر سفارت آمریکا، حمایت های واشنگتن از رژیم صهیونیستی را بشدت محکوم کردند.


حجت الاسلام و المسلمین «محمدسعید بهمن پور» از مرکز اسلامی انگلیس در سخنانی در برابر سفارت آمریکا خطاب به طرفداران اندک رژیم صهیونیستی که در آن محل گرد آمده بودند، گفت: اگر شما خواهان صلح هستید بیایید و به جمع ما بپیوندید. ما در اینجا خواهان صلح هستیم و نه جنگ.


وی با بیان اینکه «سال گذشته رژیم اسرائیل جان صدها فلسطینی را با نهایت بی رحمی گرفت» افزود: اگر این تنفر نیست، پس چیست؟


بهمن پور خاطر نشان ساخت: ما خواهان توقف تنفر در فلسطین هستیم تا تمام اقشار جامعه بتوانند در نهایت آرامش زندگی کنند؛ اما رژیم غاصب صهیونیستی آرامش مردم را سلب کرده و به همین خاطر ما خواهان برچیده شدن رژیم اسرائیل هستیم.


این روحانی شیعی با بیان اینکه راه حل تشکیل دو دولت اسرائیل و فلسطین، در واقع دکترین آمریکایی برای پایان بخشیدن به بحران منطقه است، تصریح کرد: اما از نظر اسلام تنها راه حل، برچیده شدن رژیم غاصب صهیونیستی و تشکیل یک دولت فلسطینی است.


«موشه واشوسکی» یکی از فعالان برجسته یهودی و از شخصیت‌های برجسته جامعه یهودیان که برای شرکت در راهپیمایی روز قدس به لندن آمده بود نیز در سخنانی در این مراسم، ضمن محکوم کردن جنایت های رژیم اسرائیل برای آنچه پاکسازی بیت المقدس از اتباع فلسطینی خواند، تصریح کرد: سردمداران رژیم صهیونیستی به نام دین، سرزمین فلسطینیان را اشغال کرده و جنایت می کنند.


این فعال یهودی تصریح کرد: حکومت آنها دوام نخواهد آورد و بزودی وعده خداوند عملی خواهد شد.


'میک نپیر' یک فعال مدنی از 'کارزار اسکاتلندی همبستگی با فلسطینیان' نیز در سخنانی در این آیین، سیاستمداران غربی را همدست با جنایتکاران صهیونیستی دانست و گفت: هفته آینده قرار است گزارش کمیته چیلکات در مورد جنایت های تونی بلر در جنگ عراق منتشر شود. این در حالی است که صهیونیست ها از هم اکنون به بلر وعده داده اند که هیچ آسیبی متوجه او نخواهد شد.


وی ادامه داد: دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز سال گذشته به صهیونیست ها وعده داد که در سال 2017 میلادی جشن یکصدمین سالگرد پیمان بالفور را در لندن برگزار خواهد کرد.


این فعال انگلیسی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم اسرائیل علیه ملت فلسطین، تصریح کرد که صهیونیسم جلوه معاصر استعمار است.


سایر سخنرانان نیز با اشاره به وضع اسفناک مردم غزه، خواستار قطع حمایت های غرب از جمله انگلیس از این رژیم دست ساخته و آزادی سرزمین های اشغالی فلسطین شدند.


در همین حال، «سلیمان» یک خاخام بهودی در حاشیه این راهپیمایی در گفت وگو ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی تأکید کرد که بر اساس آموزه های دین یهود، پیروان حضرت موسی (ع) حق تشکیل دولت مستقل ندارند.


وی افزود: طرح تشکیل دو دولت فلسطین و اسرائیل که از سوی کشورهای غربی برای پایان بخشیدن به بحران منطقه پیشنهاد می شود، نیز غیر قابل قبول است و تنها راه حصول صلح در منطقه، برچیده شدن رژیم جعلی صهیونیستی است.


'الحنان' یک خاخام یهودی دیگر نیز در گفت وگو با 'ایرنا' ضمن محکوم کردن حملات وحشیانه و جنایات رژیم صهیونیستی گفت: دولت اسرائیل به دروغ ادعا می کند که یهودیان در اراضی اشغالی در آرامش زندگی می کنند.


وی تأکید کرد: این درحالی است که یهودیان در همه جای دنیا به غیر از سرزمین های اشغالی آرامش خواهند داشت.


در همین حال، همزمان با تجمع راهپیمایان روز جهانی قدس در برابر سفارت آمریکا، شماری از طرفداران رژیم غاصب صهیونیستی تحت شدیدترین تدابیر امنیتی در نزدیکی آنها گرد هم آمده بودند و شعارهایی را علیه فلسطینیان و اینکه «ما خواهان صلح هستیم و نه تنفر» سر می دادند.


آنها همچنین تلاش می کردند تا نظر مردم را به خود جلب کرده و نظم مراسم را بر هم بزنند اما با شعارهای مرگ بر اسرائیل راهپیمایی کنندگان مجبور به عقب نشینی شدند.


همچنین خاخام های یهودی مخالف رژیم اسرئیل نیز با به اهتزاز درآوردن پرچم فلسطین، نهایت انزجار خود را از رژیم جنایتکار صهیونیستی نشان دادند.


تعداد زیادی از تشکل اسلامی، مسیحی و یهودی و نیز نهادهای مدنی ضد جنگ برای حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس در لندن اعلام آمادگی کرده بودند.منبع : ایرنا  

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :