موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83088 :کد

0

احتمال عضویت فنلاند در ناتو منتفی نیست

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۰۴:۲۸
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -احتمال عضویت فنلاند در ناتو منتفی نیست

رئیس کمیته‌ی دفاعی فنلاند گفت که در راهبرد دفاعی کنونی این کشور مسأله‌ی عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نفی نمی‌شود.

رئیس کمیته‌ی دفاعی فنلاند گفت که در راهبرد دفاعی کنونی این کشور مسأله‌ی عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نفی نمی‌شود.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ایلکا کانروا، رئیس کمیته‌ی دفاعی فنلاند اعلام کرد، ممکن است این کشور مسأله‌ی عضویت در ناتو را در صورت وجود نیاز امنیت ملی مربوطه، مد نظر قرار دهد اما در حال حاضر، بازه‌ی زمانی یا فرآیند به خصوصی برای پیوستن به ناتو مشخص نشده است.


وی خاطرنشان کرد: من فردی هستم که متن برنامه‌ی سیاست امنیتی و خارجی کشور را تدوین می‌کنم و به طور قطع تعهد مشخصی به ادامه‌ی شراکت ما با ناتو وجود دارد.


رئیس کمیته‌ی دفاعی فنلاند ادامه داد: در صورتی که برای فنلاند ضرورت داشته باشد، ممکن است به عضویت در ناتو فکر کنیم.


وی گفت: ما باید تمهیدات لازم را برای دفاع از سرزمین، یکپارچگی و استقلال خود به هر طریق ممکن داشته باشیم. سیستم دفاع ملی ما باید از روش‌های مختلف تأمین شود و از همین رو است که باید به رخدادهای منطقه‌ی بالتیک توجه داشته و متوجه باشیم که افزایش فعالیت‌های نظامی علامت روشنی از بالا گرفتن تنش‌ها در منطقه است.


کانروا در ادامه با اشاره به ماهیت افزایش فعالیت‌های نظامی در منطقه‌ی بالتیک، گفت که روس‌ها حضور خود را در منطقه افزایش داده‌اند و در عین حال تعداد نیروهای ناتو در منطقه نیز افزایش یافته است.منبع : خبرگزاری ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :