موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/83167 :کد

0

باد و باران و رعد برق در سواحل شمال

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -باد و باران و رعد برق در سواحل شمال

بیشترین دمای هوای تهران امروز به ۳۶ درجه سانتیگراد می‌رسد

بیشترین دمای هوای تهران امروز به ۳۶ درجه سانتیگراد می‌رسد

 
 


سازمان هواشناسی اعلام کرده طی سه روز آینده سواحل جنوبی دریای خزر شاهد رگبار پراکنده و وزش باد شدید خواهند بود و برخی از نقاط کشور با گرد و غبار دست و پنجه نرم خواهد کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، احد وظیفه مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی امروز برای نوار شمالی کشور ‫ و در ﺳﺎﻋﺎت ﺑﻌﺪاز ﻇﻬﺮ در ﺑﺮﺧﯽ ﻣﻨﺎﻃﻖ ﺟﻨﻮﺑﯽ اﺳﺘﺎن ﺳﯿﺴﺘﺎن و ﺑﻠﻮﭼﺴﺘﺎن و ﺷﺮق ﻫﺮﻣﺰﮔﺎن‬، رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.


احد وظیفه تصریح کرد: شدت بارش ها امروز در مناطق مختلف شمالی خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و استان گلستان خواهد بود که در مناطق مذکور احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب وجود دارد.


به گفته وی فردا و پس فردا، ابرناکی، رگبار و رعد و برق گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی برای شمال غرب سواحل جنوبی دریایی خزر، ارتفاعات البرز مرکزی، شمال شرق و همچنین طی این مدت ابرناکی، رگبار پراکنده و وزش باد شدید موقتی برای جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.


وظیفه افزود: امروز در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب تشدید وزش باد موجب گرد و خاک در برخی مناطق استان های اصفهان، مرکزی، قم و سمنان، تهران و البرز خواهد شد و طی سه روز آینده وزش باد شدید در نواحی شرقی کشور به ویژه در زابل موجب تشدید پدیده گرد و خاک و طوفان شن خواهد شد.


بر اساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی طی سه روز آینده بخش های مرکزی و شرقی خلیج فارس و شرق دریایی عمان مواج پیش بینی می شود و همچنین با توجه به سرعت وزش باد و تشکیل توده های گرد و خاک بر روی کشور بر روی کشور عراق و انتقال شرق سوی آن امروز برای مناطق غرب و جنوب غرب کشور به ویژه استان های ایلام و خوزستان پدیده گرد و غبار پدیده گرد و غبار موجب کاهش هوا و دید افقی خواهد شد.


سازمان هواشناسی هوای تهران را امروز صاف و در بخش های جنوبی همراه با وزش باد پیش بینی کرده و بیشترین دمای هوای تهران ۳۶ درجه سانتیگراد اعلام شده است.

 
 
منبع : نسیم آنلاین
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :