موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/83192 :کد

0

انگیزه بالای حشدالشعبی برای پاکسازی موصل

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۱
تعداد بازدید : ۱۲   
 تحلیل ایران -انگیزه بالای حشدالشعبی برای پاکسازی موصل

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: به اعتبار اینکه "سد موصل" بزرگترین سد در کشور عراق است، احتمال می رود که داعش در آخرین لحظه سد موصل را منفجر کند لذا هم دولت حیدر العبادی و هم نیروهای مسلح با احتیاط..

کارشناس مسائل غرب آسیا گفت: به اعتبار اینکه "سد موصل" بزرگترین سد در کشور عراق است، احتمال می رود که داعش در آخرین لحظه سد موصل را منفجر کند لذا هم دولت حیدر العبادی و هم نیروهای مسلح با احتیاط بسیار زیادی برای آزادسازی موصل اقدام خواهند کرد.
 

به گزارش تحلیل ایران؛ حسن هانی زاده کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری میزان، با اشاره به تأکید عمار الحکیم بر مشارکت بسیج مردمی در عملیات آزادسازی موصل، اظهار داشت: با توجه به اینکه نیروهای مردمی یا حشد الشعبی عراق قابلیت های خود را در عرصه های میدانی در عراق اثبات کرده اند، اکنون با برخورداری از تجربه فلوجه در آینده خواهند توانست موصل را از داعشی ها پاک کند.
 
وی افزود: این نیروها ثابت کردند که هیچ گونه انگیزه طایفه ای و سیاسی برای حضور در عرصه های میدانی ندارند و صرفا در پاسخ به فتوای مراجع شیعه عراق برای مقابله با گروههای تروریستی تشکیل شده اند.
 
هانی زاده تاکید کرد: از آنجا که پیچیدگی های زیادی در آزادسازی موصل وجود دارد و به اعتبار اینکه "سد موصل" بزرگترین سد در کشور عراق است، احتمال می رود که داعش در آخرین لحظه سد موصل را منفجر کند لذا هم دولت حیدر العبادی و هم نیروهای مسلح با احتیاط بسیار زیادی برای آزادسازی موصل اقدام خواهند کرد.
 
این کارشناس مسائل غرب آسیا در پایان گفت: نیروهای حشدالشعبی در کنار نیروهای مسلح عراق تا کنون ثابت کرده اند که نیروهای باکیفیت و با استعدادی هستند و از یک نگرش کاملا انسانی و اسلامی برخوردار هستند.
 
 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :