موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83231 :کد

0

همه پرسی خروج انگلیس عامل اختلاف در دولت آلمان

  دوشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۵ — ۱۹:۳۱
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -همه پرسی خروج انگلیس عامل اختلاف در دولت آلمان

یک هفته نامه آلمانی همه پرسی خروج انگلیس را عامل اختلافات جدید در دولت ائتلافی آلمان درباره آینده اتحادیه اروپا و به نوعی شروع غیر رسمی مبارزات انتخاباتی در این کشور دانست.

یک هفته نامه آلمانی همه پرسی خروج انگلیس را عامل اختلافات جدید در دولت ائتلافی آلمان درباره آینده اتحادیه اروپا و به نوعی شروع غیر رسمی مبارزات انتخاباتی در این کشور دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران هفته نامه "اشپیگل" در گزارشی نوشت: انگلیسی ها به خروج از اتحادیه اروپا رای داده اند. این مسئله همچنین به اختلافاتی در دولت ائتلافی آلمان انجامیده است. مسئله اصلی مورد مناقشه، آینده اتحادیه اروپا بعد از خروج انگلیس است.

 

سیاستمداران بلند پایه حزب دموکرات مسیحی و حزب سوسیال دموکرات در روزهای گذشته همگی درباه خروج انگلیس، و عواقب آن اظهار نظر کردند. البته یک پاسخ روشن به این مسئله وجود نداشت. تنها این مسئله واضح است که ائتلاف بزرگ در این مسئله دچار جدایی و اختلاف شده است.

 

به این ترتیب می توان بعد از همه پرسی انگلیس از شروع غیر رسمی مبارزات انتخاباتی در آلمان سخن گفت.

 

در جبهه حزب دموکرات مسیحی اخیرا وزیر دارایی آلمان "ولفگانگ شایبله" بود که مفصلا در قبال این مسئله موضع گیری کرده بود.

 

وی اخیرا در واکنش به همه پرسی خروج انگلیس خواستار یک اروپای قدرتمند و شایسته در زمینه دفاعی شده و یک سیاست تسلیحاتی و دفاعی مشترک را فورا ضروری دانست.

 

وی همچنین گفته است که در مسائل فوری باید در صورت لزوم از طریق یک همکاری بین کشورهای عضو این اتحادیه یک راه حل یافت شود. در این راستا آلمان و فرانسه می توانند نقش پیشرو را ایفا کنند.

 

شایبله همچنین در گفتگوی دیگری با دی ولت خواستار یک راه حل سریع مسائل در اروپا و در صورت لزوم بدون نقش رهبری کمیسیون اتحادیه اروپا شد.

 

این موضع گیری ها از طرف این سیاستمدار بلند پایه حزب دموکرات مسیحی با انتقاد شدیدی از طرف رئیس حزب سوسیال دموکرات، "زیگمار گابریل" که معاون مرکل و وزیر اقتصاد آلمان هم هست روبرو شده است.

 

وی این انتقاد را به شایبله وارد می کند که اروپا را ازهم جدا می کند.

 

شایبله هم در واکنش به این انتقادها تاکید کرد که گابریل خلاف آنچه ما در دولت انجام می دهیم را در پیش می گیرد.

 

گابریل در واکنش به همه پرسی خروج انگلیس خواستار کوچک شدن کمیسیون اروپایی شده و تاکید کرده است که اروپایی که در آن 27 کمیسر می خواهند خودی نشان دهند هیچ مفهومی ندارد. اتحادیه اروپا در جزئیاتی دخالت می کند که بهتر است در سطح محلی و منطقه ای تنظیم شود.

 

وزیر دارایی و وزیر اقتصاد آلمان همچنین در مسئله محرک های رشد اقتصادی برای کشورهای بحران زده اتحادیه اروپا با هم اختلاف نظر دارند. گابریل از این مسئله حمایت کرده و شایبله آن را رد می کند.

 

"مارتین شولتز"، رئیس پارلمان اروپا و هم حزبی گابریل نیز خواستار تبدیل کمیسیون اتحادیه اروپا به یک دولت واقعی اروپایی شده است.

 

"گونتر اوتینگر"، کمیسر اتحادیه اروپا و از سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی در اظهار نظری درباره آینده اتحادیه اروپا در نشریه بیلد از سران کشورهای اروپایی خواسته که بد حرف زدن درباره اتحادیه اروپا را متوقف کنند.

 

در نحوه مذاکرات خروج با انگلیس هم در دولت ائتلافی آلمان اختلاف نظر وجود دارد. در حالی که مرکل خواستار پیشبرد این مسئله باصبر و تحمل و آرامش است، وزیر امور خارجه آلمان از حزب سوسیال دموکرات خواستار شروع هر چه سریع تر مذاکرات خروج انگلیس از این اتحادیه است.

 

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :