موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83258 :کد

0

روزنامه دی سایت: ناتو به رغم همه رزمایشهایش، فاقد انسجام است

  ﺳﻪشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۱:۲۸
تعداد بازدید : ۱۷۱   
 تحلیل ایران -روزنامه دی سایت: ناتو به رغم همه رزمایشهایش، فاقد انسجام است

نشریه آلمانی دی سایت نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به رغم همه رزمایشها و تمرینات نظامی که برگزار می کند آن انسجام و هماهنگی را که رهبران این سازمان به دنبالش هستند، ندارد.

نشریه آلمانی دی سایت نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به رغم همه رزمایشها و تمرینات نظامی که برگزار می کند آن انسجام و هماهنگی را که رهبران این سازمان به دنبالش هستند، ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران روزنامه دی سایت نوشت: رزمایشهای اخیر ناتو موسوم به آناکندا که در لهستان برگزار شد نه تنها رقبای ناتو را تحت تاثیر قرار نداد بلکه عدم انسجام را در این سازمان نمایان ساخت.

جاشن بیتنر وقایع نگار آلمانی در مقاله ای که دی سایت آن را منتشر کرد ناتو را به بنای متزلزلی تشبیه کرد که به طرز معجزه آسایی خود را سر پا نگه داشته است.

این کارشناس آلمانی تاکید کرد: سر و صدایی که ناتو در رزمایش خود در لهستان به پا کرد بیشتر از آن که هماهنگی را در این سازمان نشان دهد، اصطکاک و سایش را در این سازمان نمایان ساخت. به گفته بیتنر تعهد ناتو به کمک و حمایت از همه اعضای خود در اروپا چه در عرصه سیاسی و چه در زمینه نظامی، کاملا شکننده است.

این وقایع نگار آلمانی همچنین در مقاله خود به محاسبات و پیش بینی های مرکز تحقیقاتی راند کورپوریشن آمریکا اشاره کرد که گفته است روسیه توانایی آن را دارد که در عرضه تنها شصت ساعت کشورهای حوزه دریای بالتیک را اشغال کند و ناتو قدرت لازم را برای جلوگیری از این اتفاق ندارد.
 
بیتنر افزود: ناتو یاد نگرفته است که گروهی و منسجم عمل کند. در حال حاضر ناتو فقط مجموعه ای ناهمگون است که در برابر قدرت نظامی ساختارمند و متمرکز روسیه کاملا آسیب پذیر است.

ژنرال بن هاجز فرمانده نیروهای زمینی آمریکا نیز پس از برگزاری رزمایش آناکندا از کندی نیروهای ناتو ابراز نارضایتی کرد و اذعان داشت ؛ ناتو قادر نیست تجهیزات و تسلیحات سنگین خود را به سرعت از غرب به شرق اروپا منتقل کند.


منبع: خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :