موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/83267 :کد

0

درگیری های میدانی در نقاط مختلف یمن ادامه دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۰
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -درگیری های میدانی در نقاط مختلف یمن ادامه دارد

درگیریها در شماری از مناطق یمن تشدید شده و درگیری های نظامی به مرزهای این کشور با عربستان سعودی بازگشته است.

درگیریها در شماری از مناطق یمن تشدید شده و درگیری های نظامی به مرزهای این کشور با عربستان سعودی بازگشته است.
به گزارش تحلیل ایران ؛ شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: وزارت دفاع یمن از شلیک موشک بالستیک قاهر-1 به سوی پایگاه نظامی خمیس مشیط عربستان سعودی در منطقه عسیر خبر داد. در عرصه درگیری های داخل یمن نیز کوه جبل الاسود در شهر نهم در استان صنعا در سیطره نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن قرار گرفت. جنگنده های ائتلاف سعودی به حملات خود به استان های مارب و دیگر نقاط یمن ادامه می دهند.

درگیری ها در شماری از مناطق یمن تشدید شده و درگیری های نظامی به مرزهای این کشور با عربستان سعودی بازگشته است. جنگنده های ائتلاف سعودی در بیش از بیست حمله هوایی دو منطقه رحبتی سعید و حمه ثوابه را در استان مارب هدف قرار دادند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن حمله گسترده نیروهای منصور هادی را به این دو منطقه دفع کردند. در پی حملات هوایی جنگنده های سعودی به منطقه محجزه در غرب شهر مارب یک نفر شهید و پنج نفر زخمی شدند.
 
وزارت دفاع یمن از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای منصور هادی در خلال سیطره ارتش و کمیته های مردمی بر کوه جبل الاسود در اطراف شهر نهم خبر داد. جنگنده های ائتلاف سعودی مناطق مبدعه، الصلطاء و المنار را در شهر نهم هدف قرار دادند.

درگیری های شدید میان نیروهای منصور هادی مورد حمایت ائتلاف سعودی با نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن در شهر الزاهر در جنوب استان البیضا از سرگرفته شد. شهر وازعیه در استان تعز با حملات توپخانه ای نیروهای منصور هادی روبرو شده است.

جنگنده های سعودی دو شهر الغیل و حرض را در استان حجه هدف قرار دادند. مناطقی از شهر المتون در شمال استان الجوف هدف حملات توپخانه ای نیروهای منصور هادی قرار گرفته است.
درگیری های شدید در نقاط مرزی یمن و عربستان سعودی میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با نیروهای ائتلاف سعودی ادامه دارد و نیروهای سعودی با حملات دریایی و هوایی خود صحرای میدی را هدف قرار داده اند.
 
منبع:خبرگزاری صدا و سیما
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :